"Jurnalcilikte Abdülhamit ile yarışacak"

"Jurnalcilikte Abdülhamit ile yarışacak"
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan’ın bir eğitime ihtiyacı olduğunu iddia ederek, “Sayın Başbakan ‘benim bedenim benim kararımdır diyen feministir’ diyor ya sanıyorum kendisi feminist ile teröristi karıştırıyor. Sanıyorum kendisinin feminizm

Nazlıaka, “Başbakan tencere, tava çalan komşularınızı ihbar edin diye bir açıklama yaptı. Kendisi hakikatten jurnalcilikte Abdülhamit ile yarışacak, öyle görünüyor” diye konuştu. 

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, TRT 1’de yayınlanan “Ramazan Sevinci” adlı programa konuk olan Ömer Tuğrul İnançer’in hamilelikle ilgili sözlerine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına halkevleri, Kadın Adayları Destekleme Derneği, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Cumhuriyet Kadınları Derneği’nden temsilciler de katıldı. 
İnançer’in “Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez” şeklindeki ifadeleri nedeniyle RTÜK’e başvurduklarını belirten Nazlıaka, “Programla ilgili olarak cezai işlem yapılmasını talep ettik. Dilekçemiz sonucunda dün RTÜK bu konuyu gündemine almış ve değerlendirmesi sonucunda İnançer’in bu sözlerini düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirmiş ve herhangi bir cezai işleme gerek olmadığını ifade etmiş” dedi. 

“SAYIN BAŞBAKAN’IN BİR EĞİTİME İHTİYACI OLDUĞUNA KANAAT GETİRDİM”

Kadınla, kadınlıkla derdi olanların siyasetlerini de kadının bedeni üzerinden kurguladıklarını kaydeden Nazlıaka, şöyle dedi: 
“Bir kadına, toplumsal cinsiyet kodları üzerinden ‘kadın mıdır? kız mıdır?’ diye hitap eden ülkenin Başbakanı tarafından yönetiliyorsak bunlar çok şaşırtıcı olmamalı diye düşünüyorum. Balık baştan kokar derler. O yüzden eğer bu ülkenin Başbakanı ‘ben kadın erkek eşitliğine inanmıyorum’ diyorsa o zaman bizim bu sözlere çok şaşırmamamız gerekir diye düşünüyorum. Hele hele 'benim bedenim, benim kararımdır diyen feministir' diyen bir Başbakan tarafından yönetiliyorsak bunda hiç şaşırtıcı bir şey yoktur diye düşünüyorum. Sayın Başbakan benim bedenim benim kararımdır diyen feministir diyor ya sanıyorum kendisi feminist ile teröristi karıştırıyor. Öyle bir ifade kullanıyor ki sanki feminist olmak eşittir terörist olmak, bu konuda Sayın Başbakan’ın bir eğitime ihtiyacı olduğuna kanaat getirdim. Sanıyorum kendisinin feminizmin ne olduğunu öğrenme konusunda bir rehabilitasyona ihtiyacı var ama hiç şüphesiz bu eğitimi verecek olan kişi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin değildir.” 

“ALO HAMİLE GÖRDÜM HATTI İLE SOKAKTA DOLAŞAN HAMİLELERİ ŞİKAYET EDEN İHBAR EDEN İNSANLAR MI TÜREYECEK”

Başbakan’ın “tencere, tava çalan komşularınızı ihbar edin” diye bir açıklama yaptığını ifade eden Nazlıaka, “Kendisi hakikatten jurnalcilikte Abdülhamit ile yarışacak, öyle görünüyor. Ben kendisinin bu açıklamalarından sonra gidip de komşusuyla ilgili ihbarda bulunan oldu mu bilmiyorum, pek sanmıyorum işin gerçeği. Ama merak ediyorum İnançer’in bu açıklamalarından sonra da acaba yeni bir hat kurulacak ve ‘Alo Hamile Gördüm’ hattı ile sokakta dolaşan hamileleri şikayet eden ihbar eden insanlar mı türeyecek” diye konuştu. (SBK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com