Kabak her derde deva

Kabak her derde deva
Türkiye'nin yanı sıra dünyanın pek çok bölgesinde yetiştirildiği belirtilen kabağın birçok hastalığa şifa olduğu belirten uzmanlar vatandaşları, "Sofranızdan kabak eksiltmeyin" diye uyardı.

Türkiye'nin yanı sıra dünyanın pek çok bölgesinde yetiştirildiği belirtilen kabağın birçok hastalığa şifa olduğu belirten uzmanlar vatandaşları, 'Sofranızdan kabak eksiltmeyin' diye uyardı.
Uzmanlar, kabağın şeker hastalarına faydalı olduğu ve birçok hastalığın tedavisine yardımcı olduğunu hatırlatarak, kabağın hem iyi bir besin maddesi olması hem de şifalı özellikler taşıması sebebiyle sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini kaybetti. Uzmanlar, 'Kabak idrar söktürür ve idrar tutukluğunu giderir. Böbrek ve mesane iltihaplarını temizler. Prostat kaynaklı şikayetleri giderir. Mide ve bağırsaklara yumuşaklık verir, kabızlığı giderir. Basuru olanlar için faydalıdır. Yüksek tansiyonu düşürür. Göğsü yumuşatır, öksürüğü keser. Lapası dıştan tatbik edilecek olursa boğaz ağrılarını iyi gelir ve kadınlarda görülen akıntıyı keser. Kabağın çekirdeği de şifa kaynağıdır. Kabak çekirdeği böbrek zayıflığını, böbrek, mesane iltihaplarını, idrar yollarında oluşan yanmayı, idrardan kan gelmesini önler. Barsak kurtlarını düşürür. Bağırsaklardaki şerit ve solucanları düşürmede çok etkilidir. Birçok prostat ilacının bileşiminde kabak çekirdeği bulunmaktadır'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com