"Kâbe'yi Kütahya seramiği ile kaplarız"

"Kâbe'yi Kütahya seramiği ile kaplarız"
Kütahyalı işadamı İsmet Güral'ın, Suudi Arabistan'la iş yaptıklarını Mekke, Cidde ve Medine'deki şubeleri aracılığıyla bu ülkeye Kütahya'nın seramiğini ve çinisini gönderdiklerini ifade ettiği; "Kabe'yi bir ayda boydan boya Kütahya seramiği çinisiyl

Kütahyalı işadamı İsmet Güral'ın, Suudi Arabistan'la iş yaptıklarını Mekke, Cidde ve Medine'deki şubeleri aracılığıyla bu ülkeye Kütahya'nın seramiğini ve çinisini gönderdiklerini ifade ettiği; 'Kabe'yi bir ayda boydan boya Kütahya seramiği çinisiyle karşılık beklemeden kaplamaya hazırız' dediği öğrenildi.
Güral Porselen A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral'ın Kâbe'yi Kütahya seramiği ile çok kısa bir sürede karşılık beklemeden kaplayabileceklerini söylediği ifade edildi.
'Kabe'yi bir ayda boydan boya Kütahya seramiği çinisiyle kaplarız' diyen İsmet Güral Kütahya seramik ve çinilerinin şirketleri tarafından zaten Suudi Arabistan'a ihraç edildiğini hatırlattı.
Kendisinin Güral Porselen'in, ağabeyi Nafi Güral'ın ise Kütahya Seramik firmalarının sahibi olduğunu belirten İsmet Güral'ın 'Biz yıllardır Mekke, Cidde ve Medine'deki şubelerimiz aracılığıyla bu ülkede iş yapıyoruz.
Büyük oteller, alış veriş merkezleri, krallığa ait prestijli binaların çoğunda Kütahyamızın has toprağı ve işçimizin emeği olan çiniler, karolar, fayanslar, seramikler kullanılıyor' dediği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com