Kabineye ODTÜ’lü bakan!

Kabineye ODTÜ’lü bakan!
ODTÜ öğrencileri ve öğretim üyeleri ile ilgili sözleri tepki toplayan Başbakan Tayyip Erdoğan kabineye Milli Eğitim Bakanı olarak ODTÜ mezunu Nabi Avcı’yı atadı.

Erdoğan’ın ODTÜ öğretim görevlilerine ve öğrencilerine karşı “Öğrenci dedikleri terör örgütü mensubu. Sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler bunlarsa ülkemiz batmış, gitmiş” çıkışları bilinirken, ODTÜ mezunu olan Nabi Avcı’yı Milli Eğitim Bakanı görevine getirmesi ilginç bir gelişme olarak yorumlandı.
 
4+4+4′ÜN MİMARI
 
Sözcü'nün haberine göre, 4+4+4 sisteminin asıl hazırlayıcısının Nabi Avcı olduğu ve Avcı’nın aklında yeni değişiklikler olduğuda düşünülüyor. Özellikle 4+4+4 TBMM’de komisyondan geçerken çıkan tartışmalarla kamuoyu gündemine geldi. Ancak komisyon odasında yaşanan arbedeye rağmen, çok hızlı şekilde 4+4+4 kanun tasarısını komisyondan geçirdi.
 
DİNÇER’İN BAŞINI TABLETLER YAKTI
 
Ömer Dinçer’in görevden alınmasına, tablet bilgisayarlar konusunda verilmiş sözlerin yerine getirilmemesi gerekçe gösteriliyor. Başbakan Erdoğan’ın seçim meydanlarında vermiş olduğu tablet sözü, kilit illerde sınırlı kalarak yeteri kadar yaygınlaştırılamadı. Projedeki aksaklıklar nedeniyle eğitim konusundaki yetkinliği tartışılmaz olan Nabi Avcı ile bu açığın kapatılması planlanıyor.
 
NABİ AVCI KİMDİR?
 
Nabi Avcı, (8 Ekim 1953 Bilecik doğumludur.) Türk akademisyen ve yazar.

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. İletişim profesörüdür. Anadolu Üniversitesi’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde iletişim felsefesi ve iletişim sosyolojisi üzerine dersler verdi. 1995 ve 1996 yıllarında Kanal7 Televizyonunda 360 derece isimli program yaptı. Aynı dönemde Yeni Şafak gazetesinde yazarlık ve yöneticilik yaptı.Milli Eğitim Bakanlığı’nda ve Başbakanlık’ta danışman olarak çalıştı. Başbakanlık Başdanışmanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürütürken 2011 yılında AKP’den milletvekili aday adaylığı için bu görevlerinden istifa etmiştir. 24. dönem TBMM Eskişehir milletvekilidir. TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanvekili ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com