Kablosuz internet ile dersler daha kolay

Kablosuz internet ile dersler daha kolay
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Atatürk ilköğretim okulunda kurulan kablosuz internet bağlantı sistemi ile öğrencilere eğitim verilmeye başlandı.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Atatürk ilköğretim okulunda kurulan kablosuz internet bağlantı sistemi ile öğrencilere eğitim verilmeye başlandı.
Atatürk İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Altınok, “Geçen yıl Okul Aile Birliği ve okul idaresi olarak “Teknolojik okula adım adım “ projesi başlattık. Bu kapsamda tüm sınıflarımızı projeksiyon cihazıyla donattık. Bu yılda okulumuzun dört katında kurulan kablosuz internet bağlantı sistemi sayesinde öğretmenler tarafından öğrencilere diz üstü bilgisayarlarla internete bağlanıp görüntüyü önce projeksiyon cihazına daha sonra da tahtaya vererek eğitim veriliyor. Bu sistemle internetle projeksiyon cihazını bir araya getirerek araç gereç ihtiyacı olmadan öğrenci ve öğretmenlerimizin derslerini işlemelerini hedefledik. Hedeflerimiz doğrultusunda müfredat programlarına uygun ders sitelerine de üye olduk. Bu sayede öğretmenlerimiz çeşitli kaynaklardan derslerin pekiştirme çalışmalarını ve soru çözümlerini öğrencilere görüntülü ve sesli ders anlatabiliyor, deney yapabiliyor, aynı zamanda konulara ve sorulara müdahale edilebiliyorlar. Böylelikle öğretmenlerimiz eskisi gibi araç gereçlere gerek kalmadan kendilerinin hakim olduğu bir sistemle görerek ve yaşayarak konuları işleyebiliyorlar. Artık okulumuzda araç, gereç, harita veya deney ihtiyacı duyulmuyor. Sistemde bunların hepsi var. Bu proje çocuklarımızın başarısı için çok önemli. Bu sistemin altyapısı ve hızlı internetin maliyeti 700 liraya mal oldu. Katkıda bulunan öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com