Kabuğunu Kıran Düş Öğrencileri Sizi Çağırıyor!..

Kabuğunu Kıran Düş Öğrencileri Sizi Çağırıyor!..
14-22 Nisan 2009 tarihlerinde Düşler Akademisi Fotoğraf Atölyesi öğrencilerinin Kabuğu Kırmak isimli fotoğraf sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisinde gezilebilir.

2008 yılında başlayan ve ilk eğitim dönemini geride bırakan Düşler Akademisi 10 farklı atölyede sosyal dezavantajlıları ve engellileri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Akademi Fotoğraf Atölyesinin dönem sonu sergisinde, hayatın kendine göre zorluklar içerdiğine ama sanatın ve sanatçıların hiçbir zaman engel tanımadığına şahit olacaksınız. Engelli bir sanatçının sıradan bir gününün altında yatan yaşam savaşını ve varoluş çabasını tüm gerçekliği ile bu sergide görebileceksiniz.

Kabuğu Kırmak farklı engel gruplarından fotoğrafçıların özel hayatlarını anlattıkları olabildiğince sade ve gerçek hikâyelerden oluşuyor.

Görme engelli birinin fotoğraf çekebilmesi ama daha da ötesi bir sergi açmasının sıra dışı hikâyesi gibi denizyıldızlarının varoluş hikâyeleri Akademi atölyeleriyle yaratılmaya devam edecek çünkü: Sanat-çı Engel Tanımaz!

Sergi Açılışı ve Kokteyl: 14 Nisan 2009, Salı 18:00

Yer: Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi - İstiklal Cad. No:437 Beyoğlu / İstanbul (Galatasaray'dan Tünel'e doğru giderken solda, İstiklal caddesi üzerinde)

Düşler Akademisi Hakkında
Dezavantajlı gençlerimizin engelsiz bir yaşama kavuşmaları için Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) ortaklaşa geliştirdiği ve Türkiye Vodafone Vakfının maddi desteğiyle hayata geçirilen Düşler Akademisi, Beşiktaş Belediyesi tarafından tahsis edilen mekanlarda eğitimlerini gerçekleştirmektedir. Engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere konusunda uzman eğitmenler tarafından ücretsiz olarak kültür ve sanat eğitimlerinin verildiği uluslararası bir sosyal sorumluluk projesi olan Düşler Akademisi, ritim, dans, drama, film, fotoğraf, DJ, enstrüman, resim, tasarım atölyelerinden oluşuyor. Akademinin amacı ise engellilerin atölye eğitimlerini tamamladıklarında branşlarında iş edinebilecek yetkinliğe kavuşmalarını sağlamak.
Düşler Akademisi hakkında ilgili ayrıntılı bilgi için www.duslerakademisi.org internet sitemizi ziyaret edebilir veya 0212 287 88 16 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com