Kabul Edilen Ermeni Yasa Tasarı, Komşuluk İlişkilerine Zarar Verir

Kabul Edilen Ermeni Yasa Tasarı, Komşuluk İlişkilerine Zarar Verir
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Osman Özbey, yaptığı basın toplantısında, sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi Dışilişkiler Komitesi'nde kabul edilmesine sert tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Osman Özbey, yaptığı basın toplantısında, sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi Dışilişkiler Komitesi'nde kabul edilmesine sert tepki gösterdi. Özbey, ayrıca kabul edilen tasarının Türkiye ile Ermenistan arasında gerginliğe yol açabileceğini de vurguladı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Osman Özbey, yaptığı basın toplantısında, sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi Dışilişkiler Komitesi'nde kabul edilmesine sert tepki gösterdi. Komitedeki oylamayı 'komediye' benzeten Özbey, 'O mecliste 'evet' oyu verenlerin kaç tanesi acaba Ermenistan'ın yerini haritada gösterebilir? Türkiye bir kabile devleti değil, büyük bir devlettir. Burada kaybeden Türkiye değil, küçük düşünenler olacaktır.' dedi.
Sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi Dışilişkiler Komitesi'nde kabul edilmesinin Türkiye ile Ermenistan ilişkilerine büyük zarar vereceğini vurgulayan Özbey, ABD'de kabul edilen bu tasarıyı CHP olarak tanımadıklarını ve kınadıklarını ifade etti. Osman Özbey konuşmasına şöyle devam ederek:''4 Mart 2010 tarihinde Amerikan Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler komitesinde gündeme alınan Ermeni Yasa tasarısının 22 hayır oyuna karşılık 23 evet oyuyla kabul edilmesini, Ermenistan ile Türkiye arasında Ermeni sorununun çözümüne yönelik olarak başlatılan diyalog çalışmalarına zarar veren ve tarihçilere bırakılması gereken bu kadim mevzuyu 3. Şahıs konumundaki ülke parlamentolarının müdahalesini ön gören bu tip girişimleri kabul etmediğimizi, bu nedenlerle Amerikan Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler komitesinden geçen bu tasarıyı kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com