'Kaçabiliyorsan kaç’ diyen siyasetçi kim?

'Kaçabiliyorsan kaç’ diyen siyasetçi kim?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan'a yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının başladığı 17 Aralık günü oğlundan gelen ‘Polis beni almaya geldi’ telefonu sonrası bazı bürokrat ve arkadaşlarını arayarak, ‘kaçabiliyorsan kaç’ dediği iddia edilen iktidar partiniz mensubu siyasetçi kimdir?” diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı:İktidarınız hakkındaki soruşturmaya kadar unutulan ve fakat şimdi hatırlanan masumiyet karinesi karşısında iktidar partiniz siyasetçilerinden biri neden bazı bürokrat ve arkadaşlarını arayarak, ‘kaçabiliyorsan kaç’ deme gereği duymuştur?

Bir yandan masumiyet karinesine inandığını söyleyip, diğer yandan ‘kaçabiliyorsan kaç’ telkininde bulunmak suçun ikrarı değil midir?

Oğlundan gelen telefon sonrası soruşturmayı 3. kişilere sızdıran ve dolayısıyla soruşturmanın selametini etkileyen iktidar partiniz mensubu siyasetçi kimdir?

Yolsuzlukla mücadelede samimi olduğunu söyleyen bir hükümet olarak şu ana kadar hukuki ve fiili müdahalelerle soruşturmanın selametini etkileyen, şüphelilerin soruşturmadan haberdar olmasını sağlayarak delillerin karartılmasısağladığı iddia edilen milletvekili veya bakanlar hakkında bir işlem yapacak mısınız?

Uzun yıllar önce seçim vaadi olarak söylediğiniz; ama hiç gerçekleştirmediğiniz milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması ve dolayısıyla hakkında yolsuzluk ve rüşvet gibi iddialar bulunan kişilerin ve hükümetinizin siyasetten aklanması yönünde bir çalışması var mıdır?”  (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com