Kaçak avın fotoğraflarını internete koydu, 9 bin 600 lira ceza aldı

Kaçak avın fotoğraflarını internete koydu, 9 bin 600 lira ceza aldı
Sakarya'nın Hendek İlçesi'nde, avlanması yasak olan şahin ile karatavukları avladıktan sonra fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesine koyan Hüseyin Karagöz'e, toplam 9 bin 600 lira para cezası kesildi.

Hendek'te oturan Hüseyin Karagöz, avlanması yasak olan ve koruma altında bulunan şahin ve karatavukları avlayıp, fotoğraflarını da Facebook'a koydu.

Bu fotoğrafları gören bir kişi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na elektronik posta ile ihbarda bulundu. Durumun bildirilmesi üzerine Sakarya İl Müdürlüğü, Karagöz'ü ifadeye çağırdı.

Hüseyin Karagöz ifadesinde, fotoğraflardaki yaban hayvanlarını kendisinin vurmadığın, arkadaşlarına hava atmak amacı ile vurulmuş olarak bulduğu hayvanların fotoğrafını çekerek yayınladığını öne sürdü. Karagöz, avcılıkla ilgisinin olmadığını söyleyerek, suçlamaları kabul etmedi.

Hüseyin Karagöz'ün ifadesinin ardından toplanan komisyon çelişkili bilgiler ve paylaşım sitesindeki beyanlar doğrultusunda Karagöz'ün kuşları kendisinin vurduğu kanaatine vararak, '4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca, önce 946 lira idari para cezası kesti. Vurulan yaban hayvanlar için de kanunun 28'inci maddesi gereğince uygulanan cezalarla birlikte, para cezası toplam 9 bin 600 liraya çıktı. Cezanın ardından Hüseyin Karagöz sosyal paylaşım sitesindeki fotoğrafları kaldırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com