Kaçak Elektrik Kullanımı Azalıyor

Kaçak Elektrik Kullanımı Azalıyor
TEDAŞ Genel Müdürlüğü 2009 Yılı Kaçak Elektrik Kullanan Bölgeleri ve İlleri açıkladı. TEDAŞ, Türkiye genelinde kaçak elektirik kullananların artığına dikkat çekerek, 60 bin kişiye kaçak elektrik kullandıkları için dava açıldığını belirtti. Kütahy

TEDAŞ Genel Müdürlüğü 2009 Yılı Kaçak Elektrik Kullanan Bölgeleri ve İlleri açıkladı. TEDAŞ, Türkiye genelinde kaçak elektirik kullananların artığına dikkat çekerek, 60 bin kişiye kaçak elektrik kullandıkları için dava açıldığını belirtti. Kütahya'da ise 2008 yılı içerisinde kaçak elektrirk kullanan kişi sayısısının 199, usulsüz olarak elektrik kullananların ise 70 kişi olduğu açıklandı. 2009'da ise kaçak ve usulsüz elektrik kuallanaların azaldığına dikkat çekilirek kaçak elektrik kullanan kişi sayısının 184, usulsüz olarak elektrik kullananların sayısının ise 49 olduğu vurgulandı.
Kütahya Osmangazi Elerktrik Dağıtım Anonim Şirketinden alınan verilere Kütahya merkez olmaka üzere bütün ilçe ve köylerinde 2008 yılı içerisinde 199 kişinin kaçak elektrik kullandığı aynı yıl içerisinde usulsüz olarak elektrik kullanan kişi sayısının ise 70 kişi olduğu açıklandı. 2009 yılı içerisinde ise kaçak elektrik kullanan kişi sayısında bir azalma olduğuna dikkat çeken Kütahya Osmangazi A.Ş yetkilileri 2009 yılı içerisinde kaçak elektrik kullanan kişi sayısının 184 olduğu vurgulanırken yine 2009 yılı içerisinde usulsüz olarak elektrik kullanan kişi sayısının 49 olduğu Kütahya Osmangazi A.Ş görevlileri tarafından bildirildi. Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş yetkilileri Kütahya'da kaçak eletrik ve usulsüz elektrik kullanımının Türkiye'deki diğer illere oranla daha az olduğuna dikkat çekerek bu durumun Kütahya ili için sevindrirci bir haber olduğuna değindiler. Yetkililer kaçak elektrik kullanımının artmasına paralel olarak elektirik ücretlerinin de artığına dikkat çekerek, vatandaşlar elektriğe zam yapılmasını istemiyorlarsa kaçak elektrik kullanan kişilerin gerekli mercilere bildirilmeleri gerektiğinin altını çizdiler.
TEDAŞ Genel Müdürlüğü 2009'un kaçak elektrik ve tahukkuk miktarlarını açıkladı. TEDAŞ'ın raporuna göre kaçak elektrik kullandığı tespit edilen toplam 60 bin 507 abone savcılığa şikayet edilerek haklarında dava açıldı. 721 milyon 196 bin 313 kilovat saat kaçak kullanım tespit edilirken, bunlardan 41 milyon 52 bin 889 TL tahsilat yapıldığı açıklandı.
En fazla kaçak elektrik kullananlar Toros İlleri ile Güneydoğuda tespit edilirken, Kütahya, Afyon, Bilecik, Eskişehir ve Uşak İllerinde ise toplam 1170 kişinin kaçak elektirik kullandıkları için savcılığa verildiği ifade edildi.
Aydın, Denizli, Muğla illerinde ise hiç kaçak tespit edilmediği TEDAŞ tarafından açıklandı. Aralarında Diyarbakır ve Urfa gibi illerinde bulunduğu Dicle Bölgesinde 5 binden fazla kişi kaçak elektrik kullanmalarından dolayı savcılığa sevk edildiği aynı zamanda bu bölgeden kaçak elektrik kullanımından dolayı yapılan tahsilatın ise 1.9 milyon lira olduğu açıklanırken, İstanbul'da ise savcılağa sevk edilenlerin ise toplam 19 bin kişiyi bulduğu TEDAŞ tarafından ifade edildi.(M.AKSU)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com