Kaçak içki operasyonu

Kaçak içki operasyonu
MUĞLA POLİSİ TARAFINDAN MUĞLA, KÜTAHYA, MİLAS, DALAMAN, İZMİR, UŞAK, AYDIN VE DENİZLİ DE EŞ ZAMANLI DÜZENLENEN OPERASYONLA 13 BİN 823 ŞİŞE GÜMRÜK KAÇAĞI VE BANDROLSÜZ İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ.
Muğla polisinin turizm sezonunda bar, disko, restaurant gibi turistik işletmelerde satılmak üzere merdiven altı ve gümrük kaçağı içki operasyonları devam ediyor. Son operasyonda yaklaşık 14 bin şişe gümrük kaçağı ve bandrolsüz içki ele geçirildi. 
Muğla KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Muğla, Milas, Dalaman, İzmir, Uşak, Kütahya, Aydın ve Denizli de eş zamanlı düzenlenen operasyonla 13 Bin 823 şişe gümrük kaçağı ve bandrolsüz içki ile 19 paket puro ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 4 kişi gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, M.N. isimli sahsın başta Milas ilçesi olmak üzere Muğla merkez ve ilçelerinde içki satışı yapan büfe, içkili lokanta ve marketlere gümrük kaçağı alkollü içki satışı ve dağıtımı yaptığı bilgisi üzerine, 7 ay önce takibe aldı. Yedi ay süren proje çalışması neticesinde suç delillerine ve faaliyetlerine ulaşan Muğla Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri, Muğla, Milas, Dalaman, İzmir, Uşak, Kütahya, Aydın ve Denizli de eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 14 şüpheli gözaltına alınırken, 10 şüpheli ilk sorgularının ardından serbest bırakıldı.
Operasyonda şüpheliler M.N, C.N., F.A. ve C.K. ile birlikte 3 bin 617 şişe gümrük kaçağı votka, bin 370 şişe gümrük kaçağı viski, 8 bin 755 şişe bandrolsüz şarap, 16 şişe gümrük kaçağı Baıleys, 65 adet gümrük kaçağı alkollü içki kapağı, 19 paket gümrük kaçağı puro ve 2 adet alış-veriş bilgilerinin kayıtlı olduğu ajanda ele geçirildi.
Operasyonda gözaltına alınan M.N, C.N., F.A. ve C.K. alınan ilk ifadelerinin ardından örgütlü olarak gümrük kaçakçılığı yapmak suçu ile Milas Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com