'Kaçak Köprü'de ikinci belge

'Kaçak Köprü'de ikinci belge
İptal edilen 'kaçak' 3. Köprü'yle ilgili Binali Yıldırım imzalı ikinci bir belge ortaya çıktı.

 Yavuz Sultan Selim adı verilen 3. Boğaz Köprüsü projesinin iptal edildiği haberi gündeme bomba gibi düştü.

3. Boğaz Köprüsü'nün projede belirtilen yerin dışında yanlış bir noktada yapıldığının ortaya çıkması ve köprüyle ilgili tüm imar planlarının Bakan Binali Yıldırım tarafından iptal edildiğinin anlaşılması kamuoyunda şok etkisi yarattı. Şu ana kadar oluşan milyarlarca dolarlık maddi zararın yanısıra köprü ve bağlantı yolları güzergahında kalacak denilerek kesilen yüz binlerce ağacın da yok yere katledildiğinin anlaşılması büyük tepkiye neden oldu.

Gün boyunca konuyla ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı'nın açıklama yapacağı hatta haberimizi yalanlayacağı konuşuldu ancak böyle bir olasılık neredeyse imkansız (!) çünkü dün yayınladığımız belgede bizzat Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın ıslak imzası bulunuyor.

BU DA İKİNCİ BELGE

Bugün de ikinci bir belgeyi okurlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Ulaştırma Bakanlığı tarafından 3. Boğaz Köprüsü güzergâhı üzerinde bulunan 16 belediyeye gönderilen bu belgede projenin ve imar planlarının iptal edildiği açıkça belirtiliyor. Sadece bu durum projenin iptal edilmesiyle oluşacak maddi zararın boyutunun büyüklüğünü gösteriyor."

İşte Aydınlık Gazetesi'nin birinci sayfasında da yer alan o belge:
Aydınlık
(SBK)Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com