Kaçak PKK’lıların yakalanma görüntüleri

Kaçak PKK’lıların yakalanma görüntüleri
M tipi Cezaevi'den firar eden 18 PKK'lıdan 17'sinin yakalandığı operasyona ilişkin görüntüler ortaya çıktı

Bingöl Valiliği, M Tipi Cezaevinden önceki gün firar eden18 PKK’lıdan dün 17'sinin yakalandığı operasyonla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Operasyonda PKK’lıların yakalanma anlarının görüntülerine de basına dağıtan valilik, Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevinden 25 Eylül 2013 günü 4’ü hükümlü, 14’ü tutuklu, toplam 18 PKK/KCK terör örgütü mensubu tünel kazmak suretiyle firar etttiğini belirtti. Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Olay yerinde yapılan ilk incelemeyi müteakip, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, iz ve emareler incelenerek muhtemel kaçış istikametlerinin tıkanmasına yönelik operasyonlar planlanmış ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan İnsanlı Keşif Uçağı ile İnsansız Hava Aracı talebinde bulunulmuştur. İz takip köpek timlerinin de katıldığı hava hücum harekatı ve karadan sızma ile taarruz helikopter kolu himayesinde, 12 Kobra aracı desteğinde (4 adet Polis Özel Harekat’a ait) Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı 11 Jandarma Komando Özel Harekat Timi, 1 Jandarma Komando Timi ile firari grup çembere alınmıştır.Müteakiben sabah havanın aydınlanması ile birlikte taarruz helikopterleri refakatinde, Bingöl İl Jandarma Komutanlığı emir-komutasında, takviye birlikler planlanan bölgelere hava hücum harekatıyla indirilmiştir.

Birlikler koordineli olarak firarilerin bulundukları değerlendirilen ormanlık arazide arama tarama faaliyetlerine başlamış, faaliyete başlamadan önce her birlik komutanı tarafından megafon vasıtasıyla firarilerin teslim olmalarına yönelik anonslar yapılmasına rağmen, hiçbir bir firari teslim olmamıştır.

Farklı bölgelerde icra edilen arama tarama faaliyeti esnasında, firarilerin yeri merkez ilçe Ortaçanak bölgesinde tespit edilmiş, yapılan operasyonla 17 firari sağ olarak yakalanmıştır. 1 firarinin yakalanması çalışmalarına devam edilmektedir.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com