Kaçak tura geçit yok

Kaçak tura geçit yok
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yönetimi ile Turist Rehberliği Birliği ortak bir organizasyonla kaçak tur denetimi gerçekleştirdi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yönetimi ile Turist Rehberliği Birliği ortak bir organizasyonla kaçak tur denetimi gerçekleştirdi.

Önemli noktalarda yapılan ve yaklaşık 30 tutanak tutulan denetlemeler sonrasında Turist Rehberleri Denetçisi İlker Tek ve İstanbul Rehberler Odası Denetçisi Mehmet Güler, TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş ve İkinci Başkan Ekrem Şengüzel'i ziyaret ederek sonuçları değerlendirdi. İlker Tek, kaçak olanlara 20 bin TL para cezası, 6 ay hapis ve rehber çalıştırmayanlara bin 700 Lira cezai işlem uygulandığı söyledi. Tek, "En çok kaçak faaliyet Kuveyt ve Arap müşterilere yapılmaktadır. Genelde otellerin ahbapları olan insanlar tarafından yapılmaktadır" dedi.

Gezi sırasında yaşayacakları olumsuz bir durum karşısında muhatap olacak ve haklarını arayacak kimseyi bulamazlar diyen TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, "Acentelerle yaptıkları gezilerde ise her turiste ayrı ayrı sigorta yapılmakta, sertifikalı, rehberlerden hizmet alınmakta ve olumsuz bir durum karşısında da her turist hakkını kolayca arayabilecektir. Bu yüzden tur acenteleri tercih edilmelidir" diye konuştu. TÜRSAB Güney Marmara İkinci Başkanı Ekrem Şengüzel ise, "Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı olmalarını ve cüzi miktarda paralar için eksik ve ciddi zarara uğrayabilecekleri kaçak organizasyonları tercih etmemelerini istiyoruz" dedi (ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com