Kaçakçılar Kilis'te bir askeri yaraladı!

Kaçakçılar Kilis'te bir askeri yaraladı!
Suriye sınır hattında Türk askerlerine karşı yapılan silahlı saldırılar da her geçen gün artıyor

Türkiye - Suriye Sınır Hattı’nda artık Türk Devleti’nin kontrolünün olmamasını fırsat bilen kaçakçıların, teröristlerin ve mültecilerin akınına uğruyor olması ülkenin içler acısı halini gözler önüne seriyor.

Suriye sınır hattında Türk askerlerine karşı yapılan silahlı saldırılar da arttıkça artıyor.

Son olarak yine Suriye sınırında “dur” ikazına uymayan 15-20 kişilik bir grup ve dört aracın kaçakçılık girişimlerinin engellenmesi sırasında bir asker kaçakçılar tarafından hafif yaralandı. Kısa sürede tedavi olan asker hastaneden taburcu oldu.TSK’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye-Suriye hududunda, Kilis’te bulunan 1’inci Hudut Alay Komutanlığı İnanlı Hudut Karakol sorumluluk sahasında, hudut unsurları tarafından Türkiye’den Suriye istikametine 15-20 kişilik bir grup ve dört aracın yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunduğu tespit edildi. “Dur” ikazında uyulmaması üzerine uyarı amaçlı olarak havaya iki el ateş açılırken bu kişilere yapılan müdahale esnasında, hudut unsurlarına taşla saldırıda bulunuldu. Girişimi durdurmak amacıyla ikaz ateşi açılırken bir zırhlı aracın da daha olay yerine gelmesi üzerine kaçakçılar kaçtı. Güvenlik güçleri kaçakçıları takip ederken bir köy girişinde havaya ikaz ateşi açarak araçları durdurdu. Şahısları yakalamak üzere yapılan müdahale esnasında, kaçakçı şahıslardan birisi, bir personeli yaraladı. Daha sonra kaçakçı grup Arpakesmez Köyü içerisine kaçtı.

Meydana gelen gelişmeler, askeri savcılığa ve Kilis Cumhuriyet Savcılığı’na bildirilirken, Kilis Cumhuriyet Savcılığı tarafından olay hakkında adli tahkikat başlatılarak taşlı ve sopalı saldırıda bulunan dört şahıs hakkında yakalama ve gözetim altına alma talimatı verildi.

Şahıslardan biri yakalanarak gözetim altına alındı, üçü ise aranıyor. Yaralanan personel ise Kilis Devlet Hastanesi’nde yapılan tedaviyi müteakip taburcu edildi. Bölgede gözetleme ve devriye faaliyetlerine devam edildiği bildirildi. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 2014 yılındaki hallerinden biri de maalesef bu. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com