Kaçakçılara ağır darbe!

Kaçakçılara ağır darbe!
Çeşitli illerde düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kaçak ürün ele geçirildi.

Çeşitli illerde düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kaçak tarihi eser, sigara ve saat yakalandı.Kırıkkale´de polis bir TIR içinde gümrük çıkışı bulunmayan 9 bin 461 kaçak saat ele geçirdi. Çeşitli markalara ait saatler özel olarak hazırlanmış paketleri içinde bulundu.

Konya, Adana, Aydın ve Şanlıurfa´da eş zamanlı olarak kaçak tarihi eser operasyonu düzenlendi. Kültür ve tabiat varlıklarının izinsiz ticaretini yapan şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda toplam 2 bin 967 tarihi eser ele geçirildi. Yozgat´ın Sorgun ilçesinde de bir otobüste yapılan aramada 5 adet tarihi eser ele geçirildi.Düzce'de ise şehrin iki giriş noktasında bir minibüs ve bir otomobile operasyon düzenledi.

Operasyonda, toplam 60 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.Ağrı merkezli Konya, Manisa ve Van'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, 30 ev 3 iş yerine baskın düzenlendi. Yapılan aramalarda, 162 bin 170 paket kaçak sigara yakalandı.Operasyonlarda, kaçakçılık yaptıkları suçlamasıyla 45 kişi göz altına alındı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com