Kaçırılan askerin ağabeyi PKK'lı

Kaçırılan askerin ağabeyi PKK'lı
Diyarbakır’da PKK'lı teröristlerin kaçırdığı 3 askerden biri olan Reşat Çeçan'ın ağabeyinin yıllar önce PKK'nın dağ kadrosuna katıldığı ortaya çıktı.
Diyarbakır'ın Lice İlçesi yakınlarında yol kesen PKK'lıların kaçırdığı 3 askerden biri olan Reşat Çeçan'ın ağabeyinin yıllar önce PKK'nın dağ kadrosuna katıldığı ortaya çıktı.
 
Reşat Çeçan'ın babası Cemal ile annesi Fatma Çeçan, İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum-Der) Diyarbakır şubesine başvurup, oğullarının serbest bırakılması için yardım istedi.
 
Dernek yetkilileri ve Çeçan'ın anne ve babası, diğer oğullarının PKK'da olduğunu doğrulayarak, ne zaman katıldığı konusunda bilgi vermedi.
 
Mazlum-Der Diyarbakır Şube Sekreteri Nurettin Bozkurt, PKK'lıların yaptığı kaçırma eyleminin kişinin can güvenliğini ve seyahat özgürlüğünü sınırlayan bir eylem olduğunu söyledi.
 
'ANNELER AĞLAMASIN' 
 
Kaçırılan askerin annesi Fatma Çeçan, oğlunun kaçırıldığını televizyon haberlerinden duyduğunu belirterek, "Bu kavgalar dursun, barış olsun, anneler ağlamasın. Barış istiyorum. Bize hükümet haber vermedi. Oğlumuzun kaçırıldığını 48 saat sonra haberlerden öğrendik. Bu malum günde Allah için, peygamber için barış olsun bu kan dursun" dedi.
 
Gözyaşları döken baba Cemal Çeçan, "Zaten ciğerim yandı. Bu barış olsun bayramdan önce oğlumu göreyim. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı sesimizi duysun. 48 saattir oğlumuzu götürmüşler ve bize haber vermemişler. 48 saat sonra Viranşehir'de sağdan soldan gelen haberlerle oğlumun kaçırıldığını öğrendim. Amacımız kan dökülmesin, analar ağlamasın bunu istiyoruz" dedi. (EAK)

Ntvmsnbc
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com