Kaçırılan işçiler evlerine döndü

Kaçırılan işçiler evlerine döndü
PKK tarafından 18 gün önce Bingöl'de kaçırılan ve daha sonra serbest bırakılan 3 kişiden 2'si memleketleri Adıyaman'da davul zurnalı zılgıtlar ve gözyaşlarıyla karşılandı.

Terör örgütü PKK tarafından 18 gün önce Bingöl'de kaçırılan ve daha sonra serbest bırakılan 3 kişiden 2'si memleketleri Adıyaman'da davul zurnalı zılgıtlar ve gözyaşlarıyla karşılandı.

Bingöl'ün Karlıova ilçesi Derinçay köyü bölgesinde 9 Ağustos 2011 tarihinde yapımı devam eden hidroelektrik santrali (HES) inşaatından PKK terör örgütü tarafından kaçırılan ve 18 gün sonra serbest bırakılan Mehmet Akif Uslu ile Mehmet Uslu memleketlerine döndü. HES inşaatının sahipleri Abuzer Uslu ve Şeyho Uslu'nun çocukları olan Mehmet Akif Uslu ve Mehmet Uslu, sevinç gözyaşlarıyla karşılandı. Dualar eşliğinde kurbanların kesildiği, zılgıtların çekildiği karşılamada sevinç gözyaşları aktı. 18 günlük hasretin ardından çocuklarına kavuşan aile fertleri çocuklarını sıkı sıkı sarılarak hasret giderdi.

Mehmet Akif Uslu'nun babası Şeyho Uslu, kendileri için çok mutlu bir gün olduğunu ifade ederek, "İki bayramı bir arada yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu arada Bingöl ve Adıyaman halkına çok teşekkür ediyoruz. Birileri tarafından 18 gün önce alındıkları yere geri bırakılmış. Çocuklarda herhangi bir darp, darbe yok. Çocuklara iyi bakılmış. Çocuklarda sorun yok. 9 Ağustos'ta saat 11 sularında götürüldü, 26 ağustos 11 sularında kendileri şantiyeden tekrar giriş yapmışlar" dedi.
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com