Kaçırılan pilotlar için 1 gözaltı

Kaçırılan pilotlar için 1 gözaltı
Lübnan'da kaçırılan pilotlarla ilgili bir kişi gözaltına alındı

Türk Havayolları'nın 2 pilotunun Beyrut'ta kaçırılması olayında Lübnan polisi 9 Lübnanlı hacının akrabası olan bir kişiyi gözaltına aldı.

Future TV'nin haberine göre, Lübnan istihbaratı pilotları kaçıranların tamamının kimliklerine ulaşırken, El Cedid TV, gözaltına alınan Muhammed Salih isimli kişinin takip edilen cep telefonu görüşmelerinden olayla ilgisinin olduğunun anlaşıldığını söyledi. Kanal, ayrıca hacıların ailelerinin Lübnan polisine Muhammed Salih'i bırakması için 1 saatlik süre verdiğini, Salih'in serbest bırakılmaması halinde Beyrut Havalimanı'nı uçuşlara kapatacakları tehdidinde bulunduklarını aktardı.

Konuyla ilgili konuşan bir başka akraba Ethem Zugeyb ise, havalimanını bloke etme gibi bir niyetlerinin olmadığını, yalnızca İç Güvenlik Kuvvetleri önünde oturma eylemi planladıklarını kaydetti.

Kaçırılan hacıların durumlarını takip etmekle görevlendirilen Şeyh Abbas Zugeyb ise, Salih'in neden ve hangi yasal gerekçelerle gözaltına alındığını sorarak, "Eğer o kaçırılan Türklerle ilgili olarak telefonda söylediği iddia edilen sözlerden dolayı gözaltına alındıysa, o halde Lübnan'daki bütün onurlu insanları gözaltına almak zorundalar" dedi.

Zugeyb, hacıların ailelerinin eylemlerini artıracaklarını söylediğini, kendisinin ise bu öfkeyi yatıştırmaya çalıştığını iddia etti. Şeyh daha sonra yaptığı açıklamadaysa ailelerin arabuluculuğa şans vereceğini söyledi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com