Kaçırılan Türk pilotlar Türkiye'ye döndü

Kaçırılan Türk pilotlar Türkiye'ye döndü
İki Türk pilot 75 gün sonra ailelerine kavuştu
Lübnan'da kaçırılan Türk pilotlar dün gece Atatürk Havalimanı'na geldi. 75 gündür rehin olan pilotları havalimanında aileleri karşıladı. İlk olarak çocuklarına koşan pilotlar ve aileleri sevinç gözyaşları göktü.
 
 Serbest bırakılan pilotlar Murat Akpınar ile Murat Ağca'nın içinde bulunduğu uçak, 23.10 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'na indi.  Yorgun oldukları gözlenen pilotlar burada kısa bir açıklama yaptılar. İnaçlarını hiç kaybetmediklerini söyleyen Murat Akpınar ve Murat Ağca; 

“Türk insanını en iyi şekilde temsil ettik. Bizim için önemli olan da buydu. Orada moralimizi kaybetseydik asla geri dönemezdik. Moralimizi hep yüksek tuttuk. Darbe, şiddet kesinlikle böyle bir şey uygulanmadı. Zaten böyle bir şey uygulansaydı, emin olun buraya gelmezdik. Birbirimiz arasında ciddi bir saygı çerçevesi vardı. Hatta son günlerde içlerinden biri doğacak çocuğuna murat adını verceğini söyledi. Bundan eminim ismi verecek." dedi.
 
Operasyın yapılmamasından da memnuniyet duyduklarını söyleyen Akpınar eğer operasyon yapılsaydı 100'den fazla insanın ölebileceğini söyledi.
 
Pilotları karşılamaya Başbakan Erdoğan, Kadir Topbaç ve Vali Hüseyin Avni Mutlu da geldi. Alanda kısa bir süre gerçekleşen görüşmede pilotlar Başbakan'a teşekkür etti. Erdoğan da geçmiş olsun dedi. (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com