Kaçırılan Türk serbest

Kaçırılan Türk serbest
Lübnan'da 28 gün alıkonulan TIR şoförü Abdülbasit Arslan, özel uçakla memleketi Hatay'a geldi.
Lübnan'da alıkonulan ve dün serbest bırakılan Türk vatandaşı Abdülbasit Arslan özel uçakla Hatay'a getirildi.
 
Lübnan'da kimliği belirsiz kişilerce kaçırılan TIR şoförü Abdülbasit Arslan, serbest bırakılmasının ardından Türkiye'den Lübnan'ın başkenti Beyrut'a gönderilen özel uçakla saat 03.10'da Hatay Havaalanına geldi.
 
Havaalanın VIP Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Arslan, Lübnan'da yükünü boşalttıktan sonra silahlı 7-8 kişi tarafından kaçırıldığını söyledi. Arslan, "7-8 kişi silah çevirip pasaportumu istediler. Pasaportumu verdim. 'İn aşağı' diye bağırdılar, 'Benden ne istiyorsunuz, para mı istiyorsunuz?' diye sordum. Zorla arabaya bindirdiler, yüzümü kapattılar, başıma şapka giydirdiler. Kendileri de zaten maskeliydi. 3-4 yere götürdüler. En son bir evde kaldım. 'Hedefiniz ne?' diye sordum. 'Biz para istemiyoruz, kaçırılan 11 Lübnanlı yakınımız için Türkiye'nin devreye girmesini istiyoruz' şeklinde konuştular. 
 
Kaldığım evde, televizyon klima vardı. Normal bir evdi. Odanın dışında ise silahlı kişiler vardı. Kötü muamele görmedim. Hiçbir sıkıntı olmadı. Tehdit gibi bir şey olmadı. Ancak çok zordu. 4 duvar arasında 28 gün kalmak ne demek, daha önce öyle bir şey yaşamadığım için çok zoruma gitti. Çocuğumdan, ailemden ayrı kalmak çok zoruma gitti" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com