Kaddafi, Burkina Faso'ya mı Kaçıyor?

Kaddafi, Burkina Faso'ya mı Kaçıyor?
Libya'dan Nijer'e geçen, askeri ve sivil araçlardan oluşan büyük konvoy merak uyandırdı.

Libya'dan Nijer'e geçen, askeri ve sivil araçlardan oluşan büyük konvoy merak uyandırdı. Muammer Kaddafi'nin de bu konvoyla Burkina Faso'ya kaçmakta olduğu ileri sürülüyor. Libya'nın güneybatı komşusu Nijer'de onlarca askeri ve sivil araçlardan oluşan bir konvoy heyecan yarattı.

Başkent Niamey üzerinden Burkina Faso sınırına doğru ilerleyen konvoyda Muammer Kaddafi'nin de olduğu ileri sürülüyor.

Tuaregler mi korudu?

Adını vermek istemeyen bir Nijer askeri yetkilisi konvoyun dün gece Libya'dan giriş yaptığını söyledi. Çöl kasabası Agadez'de görgü tanıkları konvoyun geçişini doğruladı. Görgü tanıkları bölgedeki aşiretlerden Tuareglerin bir temsilcisinin de konvoyda olduğunu belirttiler.

Konvoyun gün içinde başkent Niamey'e ulaştığı sanılıyor. Başkentteki bir gümrük memuru Kaddafi'nin güvenlik şefi Mansur Dao'yu konvoyda gördüğünü belirtti. Konvoyun buradan Burkina Faso'ya doğru ilerlediği gelen bilgiler arasında. Kaddafi'nin Burkina Faso devletinden ailesiyle birlikte sığınma talebinde bulunmuş olabileceği söyleniyor. Konvoyla nakit ve altın taşındığı spekülasyonları yapılıyor.

Nijer yalanladı

Nijer Dışişleri Bakanı Muhammed Bazum konvoyda bazı Libyalı şahsiyetlerin olduğunu ancak Kaddafi veya oğullarının olmadığını açıkladı.

Burkina Faso Başkanlık ofisinden adını vermek istemeyen bir yetkili Kaddafi'ye sığınma hakkı verilmesi yönünde bir anlaşma olmadığını kaydetti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com