Kaddafi Libya'dan Ayrıldı mı?

Kaddafi Libya'dan Ayrıldı mı?
Libya'daki olaylarda ölenlerin sayısı 200'ü geçti. Libya lideri Muammer Kaddafi'nin dün gece ülkeyi terk ettiği iddia edilirken, oğlu Seyfülislam Kaddafi ülkesinin içsavaşın eşiğine geldiğini söyledi.

Libya'da 42 yıllık Muammer Kaddafi yönetimine karşı gösterilerin merkezi olan ülkenin doğusundaki, ikinci büyük kenti Bingazi'de, önceki gün çok sayıda kişinin öldürülmesinden sonra önceki gün de protestocular bir mahkeme binası önündeki gösterilerine yeniden başladı.

AP ajansının duyurduğuna göre görgü tanıkları, sabah erken saatlerden itibaren protestocuların mahkeme binası önünde toplanmaya başladığını bildirdi.

Bingazi'de önceki gün bir hastane yetkilisine dayanılarak, önceki gün öldürülen 35 protestocunun cenazesine katılanların dağılması sırasında komandoların açtığı keskin nişancı ateşinde 15 kişinin öldürüldüğü haber verilmişti.

Merkezi New York'ta bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü de önceki günkü olayların ardından son 4 günde öldürülenlerin sayısının 100'ü aştığını açıkladı. Libyalı yetkililer ise olayların başlamasından bu yana can kayıplarıyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com