Kaddafi, Sarkozy'nin cipiyle mi kaçıyor

Kaddafi, Sarkozy'nin cipiyle mi kaçıyor
Libya'da muhalif yönetimle petrol anlaşması yaparak isyanı desteklediği öne sürülen Fransa lideri Nicolas Sarkozy'nin daha önce de Kaddafi Yönetimi'ne süper güvenlikli cip ve casusluk sistemi sattığı iddia edildi.

Mediapart sitesi, Sarkozy'nin 2008 yılında Kaddafi'ye 4 milyon euro'luk 4x4 ML cip sattığını bildirdi. Görüşmelerine Sarkozy'nin İçişleri Bakanlığı döneminde başlayan ve 2008'de Elysee'de tamamlanan cip satışı, Kaddafi rejiminin güvenliğinin sağlanması amacıyla imzalanan “Homeland Güvenlik Programı” adlı 26,5 milyon Euroluk program çerçevesinde yapılmış. Cip'in satışına 'Elysee'nin kirli eli' diye nitelenen arabulucu Ziad Takiyeddin aracılık etmiş. Kaddafi rejimine cipin yanısıra, tüm internet yazışmalarını izleyebilen ve tüm telefon görüşmelerini dinleyebilen bir telekulak sistemi de satılmış.
Medipart sitesi, cipi kullanan kişinin öldürülmesinin neredeyse olanaksız olduğunu belirterek, “Belki şu anda Kaddafi bu ciple kaçıyor. Her durumda kaçması için çok yararlı bir araç. Bir türlü bulunamayan Kaddafi'yi Fransa mı koruyor” sorularını yöneltti. Habere göre, “Özel sistem, cipi dışarıdaki elektrik alanlarından koruyor, 100 m etrafından gelen elektrik ve elektromanyetik dalgaları nötralize ediyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com