Kaddafi'yi kim öldürdü?

Kaddafi'yi kim öldürdü?
Dünya bugün Kaddafi'nin hazin sonunu konuşuyor. Ülkesinde kendi halkı tarafından adeta linç edilerek öldürülen Kaddafi nasıl yakalandı?

En çarpıcı iddia Amerikan CBS televizyonundan geldi. CBS'in iddiasına göre Kaddafi'nin yakalanma süreci şöyle gelişti:

ÖNCE FRANSIZ UÇAĞI VURDU

Fransız savaş uçakları ve bir ABD Predator pilotsuz uçağı, Perşembe sabahı Muammer Kaddafi'nin doğduğu Sirte ketinden kaçmakta olan 100'ün üzerinde 4X4 araçlık dev bir konvoya saldırdı.

Konvoy küçük gruplara ayrılarak hava saldırılarından kurtulmaya çalıştı ama en az 15 araç vurulmuş, içindekiler ölmüştü.

ARACI TERKEDİP SAKLANDI AMA...

Kaddafi'nin içinde bulunduğu araç hasar görmüş ama tamamen tahrip olmamıştı. Kaddafi ve korumaları aracı terk ederek otoyolun altından geçen drenaj borularının içine saklandılar ve kısa bir süre sonra da burada Kaddafi muhalifleri tarafından kıstırıldılar.

KORUMASI MI VURDU?

Burada muhalifler ile korumalara arasındaki çatışmada korumalar öldürüldü. Ama bir görgü tanığının ifadesine göre korumalardan biri ölmeden önce canlı ele geçmemesi için Kaddafi'yi de vurdu. Ancak Kaddafi ölmemiş, ağır yaralanmıştı.

Son anına kadar debdebeli bir yaşam süren Kaddafi yakalandığında da üzerinde altın bir tabanca vardı. Kaddafi ele geçirilidikten sonra muhalifler tarafından bir süre itilip kakıldı ve sürüklendi.

SON SÖZLERİ

Ancak ölümünün korumasının silahından çıkan kurşunlardan mı, yoksa daha sonra aldığı bir yaradan mı kaynaklandığı bilinmiyor. Kaddafi'nin, kendisini sürükleyen muhaliflere söylediği son sözler ise, "Bu yaptığınız günahtır. Bu yaptığınız yanlıştır. Siz doğruyla yanlışın ne olduğunu biliyor musunuz?..." oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com