‘Kader' İzleyicileri Gözyaşlarına Boğdu

‘Kader' İzleyicileri Gözyaşlarına Boğdu
VAN (İHA) – Van’ın Muradiye İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenen tiyatro kursuna katılan ilçede görev yapan öğretmenler ile Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin sahneledikleri ‘Kader’ isimli tiyatro oyunu izleyicileri gözyaşına b

VAN (İHA) – Van’ın Muradiye İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenen tiyatro kursuna katılan ilçede görev yapan öğretmenler ile Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerinin sahneledikleri ‘Kader’ isimli tiyatro oyunu izleyicileri gözyaşına boğdu.

Şehit Er Erol Tavukçu Konferans Salonu’nda sahnelenen tiyatro oyununu İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ferhat Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Sarıtaş, İlçe Jandarma Komutanı Akif Yorulmaz, İlçe Emniyet Müdürü Oktay çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu ile çok sayıda öğretmen, öğrenci ve ilçe halkı izledi. Sınıf Öğretmeni Gülistan Demir’in yazdığı, öğretmen ile öğrencilerin oynadığı tiyatro oyunu izleyicilerden tam not aldı. Okuldan alınarak zorla evlendirilen bir kızın konu edildiği oyunun son sahnesinde yaşanan depremde hayatlarını kaybeden öğretmenleri konu edilmesi ise izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

Oyunun sonunda kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, “Toplumumuzun kanayan yarası olan ‘Kader’ öğrencinin zorla evlendirilmesine karşı çıkan öğretmenin çabası, bu tür faaliyetler yapıldığı sürece halkımızın büyük şehirlere gidip, usta oyuncuların oyunlarını izlemesine gerek yoktur. Bu kadar kısa zamanda bu kısıtlı imkânlarla böyle bir oyunun sergilenmesi gerçekten olağanüstü bir başarıdır. Sergilenen oyun harikaydı. Baştan sona kadar bıkmadan en ufak bir olumsuzluk, oyuncu eksikliği yaşamadan seyrettik. Ben kendimi sanki o oyundaymışım, o hikâyeyi yaşıyormuşum gibi hissettim. Özellikle son sahne muhteşemdi. Senaryo başka bir konu üzerine akarken böyle bir duygu yükünün ansızın karşımıza çıkması gerçekten beni derinden etkiledi” dedi.

Salonu dolduran kalabalık öğretmen ve öğrencileri dakikalarca ayakta alkışladı.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com