"Kadıköy'de kazanamadık ama kupa kaldırdık onlar bunu düşünsün"

"Kadıköy'de kazanamadık ama kupa kaldırdık onlar bunu düşünsün"
Galatasaray'ın genç futbolcusu Semih Kaya, gündem ve sarı kırmızılı takımla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Galatasaray'ın başarılı savunma oyuncusu Semih Kaya TRT Spor'da yayınlanan Futbol Keyfi Programına açıklamalarda bulundu. İşte Mehmet Buğra Şahin'in sorularını yanıtlayan Semih Kaya'nın çarpıcı açıklamaları.

Kariyerimdeki kırılma anı Fatih Hoca'nın Galatasaray'a gelmesidir

Benim futbol kariyerimdeki kırılma anı Fatih Hocanın Galatasaray'a tekar gelmesiydi ki Fatih Hoca geldiğinde benim aldığım duyumlara göre; Kulüpteki Yönetici abilerimiz olsun, büyüklerimiz olsun hep beni sordu.

BEN KÖY ÇOCUĞUYUM

Sonuçta ben köy çocuğuyum. Göçmen bir aileden bir çocuğum, göçmen çocuklarında, göçmen ailelerinde inanılmaz derece çalışma hırsı mücadele hırsı vardır. Ben ailemden bunu aldım ve öyle düşünüyorum o yüzden hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadım..

ARTIK SAKATLIKLARA ALIŞTIM

Bir kere çapraz bağlarımı kopardım, bire iç minüsküsümü yırttım ve aynı ayaktan bunlar bir kere de içten bağımı kopardım; hep aynı sağ ayaktan olan sakatlıklarım

Mehmet B. Şahin: Bu arada 23 yaşında olduğunu hatırlatalım..

Evet. 23 yaşındayım. Bunların hepsini alt yapı seviyesinde yaşamıştım zaten, birde üstüne beyin ameliyatı eklendi; beyin kanaması geçirmiştim.

Bundan iki yıl önce Milli takımda el bileğimi kırdım, zaten adale yırtıklıkları, bilek burkulmaları benim için ufak sakatlıklar. Artık bunlara alıştıığım için ufak sakatlık gibi geliyor bana..

FATİH HOCANIN GİDİŞİNE BİR ÇOÇUĞUN BABASINI KAYBETTİĞİ GİBİ ÜZÜLDÜM

Bir çocuk babasını kaybettiğinde nasıl üzülürse bende öyle bir üzüntü yaşamıştım. Ama futbol bu sonuçta böyle şeyler olabiliyor, normal şeyler.

Başka bir Teknik Direktör geldi, başka bir Hoca geldi; Şimdi Roberto Mancini'ye adabte olduk. Onunla da çok iyi işler yapacağımıza düşünüyorum.

HEDEFLERİNDEM BİRİ MANCİNİ'İ UTANDIRMAMAK

Mesela Mancini en beğendiğim futbolcu Semih Kaya dedikten sonra beklentiler ister istemez otomatik olarak artıyor ki sizde elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız, hata yapmamak zorundasınız. Benim şuanki hedeflerimden bir taneside bu; Mancini'yi utandırmamak..

GALATASARAY'DA KAPTANLIK YAPMAK İSTİYORUM

Futbol kariyerimde şuanlık ilk hedefim 4. yıldızı takmak, başka bir hedefi görmüyorum. 4.yıldızı taktıktan sonra ilerleyen yıllarda Galatasaray'da kaptanlık yapabilmek hedeflerimden bir taneside budur. Büyük bir sorumluluk, büyük bir yük oluyor; Galatasaray kaptanlığı..

Takımı bir kaptan olarak yönetebilmek gerçekten de büyük bir yük ilerleyen yıllarda iki üç yıl içersinde bunada hazır olacağımı düşünüyorum.

İTALYA LİGİ HEDEFİM VAR

Tabiki de İtalya Ligi hedefi var hayalimde ama bu başka bir ligten teklif gelir kulübümüzün menfaatine iyi olur. Menfaatine yaraşır birşey olur.Her lige ayak uyduracağımı düşünüyorum ben açıkçası.

UJFALUSI SAHA İÇİNDE BABAM GİBİYDİ

Her zaman söylerim Ujfalusı saha içinde babam gibiydi, her konuda uyarırdı, nerde ne yapmam gerektiğini söylerdi, nerde nasıl pozisyon almam gerektiğini söylerdi; çok şey öğrendim ondan ve şimdi kulübümüzde İdari Manager. Gerçekten de onun Galatasayar camiasında olması bizim için gurur kaynağı

26 NUMARAYI GİYMENİN TERRY İLE BİR İLGİSİ YOK

Şöyle bir konuya açıklık getiriyim ben; 26 numaralı formayı giyiyorum ben chelsea'da oynayan J. Terry'ye hayran olduğumu ya da idol olarak gördüğümü söylüyorlar ki öyle birşey yok. Ben ilk Kartalspor forması giyerken bana şansa 26 numara vermişlerdi, bende Kartalspor'da iyi oynayınca Galatasaray'a geldim; uğur verdiğini düşündüm ben 26 numaralı formanın, o günden beride aynı formayı giyiyorum.

SNEİJDER DROGBA'DA DAHA FIRLAMADIR

Drogba her zaman neşelidir eğlencelidir, her zaman takım arkadaşlarını güldürmeyi sever, eğlendirmeyi sever. Mesela Sneijder öyle sessiz sakin görünür, Sneijder Drogba'dan da fırmalamadır tabiri caizse.

KADIKÖYDE KAZANMADIK AMA KUPA KALDIRDIK ONLAR BUNU DÜŞÜNSÜN

Şöyle birşey söyleyim Galatasaray'da 3.sezonum tabiki de galip gelemedik üzgünüz yapacak birşey yok, bir şansızlık var Kadıköy'de ama yenmesekte onların kendi stadlarında kupa kaldırdık böyle birşeyde var.

Bence onların düşünmesi lazım TT Arena'da kupa kaldırabilmeyi. Çünkü biz onların Stadı'nda bunu başardık.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com