Kadıköy'ün AKP adayı çok kurnaz çıktı

Kadıköy'ün AKP adayı çok kurnaz çıktı
AKP adayı pankart ve afişlerde AKP'li olduğunu yazmayarak, kendiini sivil toplum kuruluşlarının adayı gibi göstermeye çalışıyor.

AKP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Hurşit Yıldırım'ın yerel seçim için astırdığı pankartlarda AKP adayı olduğu belirtilmiyor. AKP'nin ne adının geçtiği ne de logosunun yer aldığı pankartları Kadıköy'ün dört bir yanına astıran Yıldırım hayali sivil toplum kuruluşları ve platform isimleri ile oy istiyor. Yıldırım sanki arkasında sivil toplum kuruluşlarının desteği varmış ve onların adayıymış gibi bir imaj çizmeye çalışıyor.

Hurşit Yıldırım "Kadıköy Okul Aile Birliği Platformu", "Tarihi Moda Platformu" gibi hayali STK'larla Kadıköylülerin oylarını istiyor.


KADIKÖYLÜLER BU OYUNA GELMEDİ

Ancak AKP Belediye Başkan Adayı Yıldırım'ın bu kurnazlığı Kadıköylülerin gözünden kaçmadı. Hurşit Yıldırım'ın astığı pankartlara AKP adayı olduğu imaresi Kadıköylüler tarafından ekleniyor. Kadıköy'deki bir pankarta sonradan eklenen "Hırsız var", "oyuna gelme" gibi sonradan eklenen yazılar Hurşit Yıldırım'ın "gizli AKP adayı" hamlesinin boşa çıkacağını gösteriyor.  

AKP STANDI GERGİNLİĞİ DEVAM EDİYOR

Kadıköy'de dün akşam üzeri İskele Meydanı'nda, seçim çalışmaları için, üzerinde AK Parti'ye ait barkovizyon olan TIR'da gençlerin yumurtalı ve boyalı protestosu ile karşılaşmış ve 4 genç gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar ilerleyen saatlerde serbest bırakıldı. Kadıköy'de 2 Şubat'ta Halitağa Caddesi'nde açılan AKP standı da yoğun protestolar ve yaşanan gerginlik sonrasında kaldırılmıştı. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com