Kadın Düşkünü Uyuşturucu Tüccarı!

Kadın Düşkünü Uyuşturucu Tüccarı!
KCK'nın Hakkari yapılanmasıyla ilgili Van'da kabul edilen iddianamede BDP'li İzzet Belge tarafından hazırlanan rapor da yer aldı.

Yüksekova'daki parti yöneticileri hakkında fişlemelere yer verilen raporda bazı isimler 'kadın düşkünü olmak, uyuşturucu ticaretine bulaşmak ve çevreye borçlanmak'la suçlanıyor.Terör örgütü PKK'yı bünyesinde barındıran Kürdistan Topluluklar Birliği'nin (KCK) Hakkâri yapılanmasıyla ilgili iddianamede sanıklardan BDP Genel Merkezi çalışanı İzzet Belge tarafından hazırlanan 'Gever (Yüksekova'nın Kürtçe adı) Değerlendirme Raporu' da yer aldı. Raporda bazı şahısların kendi çıkarlarını örgütün üstünde tutup ihanet ettiği ileri sürülüyor.

Raporun girişinde, "Yaşanan sorunlar ve yaşatılan olumsuzluklara sebebiyet veren şahıslar bir bir aşağıya çıkarılmıştır. Tarafımızdan tespit edilen örgütsel olmayan, partimiz ve ulusal mücadelemize zarar veren anlayışlara sahip kişilikleri çözümlemek ve geleceğe daha örgütsel bir tarzla gitmek adına bu raporu geliştirme zorunluluğu doğmuştur. Özellikle bu şahıslar uyuşturucu ticaretine bulaşmış, çevreye borçlanmışlar." deniliyor.

İzzet Belge, yazdığı raporda dava arkadaşlarının 'icraatlarını' merkeze bir bir anlatıyor. 'İçki içmek, kadın düşkünü olmak, örgütü kullanarak menfaat sağlamak' fişlere düşülen notlardan bazıları. Raporda merkeze 'gereğinin yapılması' için de uyarıda bulunuluyor. Sözü edilen kişiler uzun yıllar Yüksekova'da DTP ve sonrasında kurulan Barış ve Demokrasi Partisi'nde (BDP) önemli görevlerde bulunmuş isimler. Parti üyesi ve yöneticilerinden Hurşit Altekin, Ferzinde Yılmaz, Ruken Yetişkin fişlenen isimlerden bazıları. Örneğin Ruken Yetişkin (Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinin eski belediye başkanı) şöyle fişleniyor: "Geleneksellikle modernite arasında sıkışmış, temsil ettiği kurumun ciddiyetinin farkında olmayan, konuşma, giyim ve yaşam ilişkilerinde eksiktir. Zayıf ve kendine güvensizdir." Hurşit Altekin (Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesinin DTP'li eski Belediye Başkanı) hakkında şöyle deniliyor: "Bajérge (Akalan) belde belediye başkanı olan arkadaşın bugün itibarı ile 6 veya 7 alacak davası halkla ilişkiler komisyonunda mevcut olup, bunların hepsi de uyuşturucu ticareti ile ilgilidir. Bu durumun yanında Hurşit yıllardır ilçe örgütünün kendi anlayışına yakın kişilerden oluşması için çaba sarf etmektedir."

KCK'nın 'öz savunma güçleri'ne operasyon

KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Hakkari ve Şırnak'ta dün yapılan operasyonda 51 kişi gözaltına alındı. Van Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada Hakkari'de bazı adreslere ve BDP tarafından kurulan 'demokratik çözüm çadırı'na eşzamanlı operasyon gerçekleşti. Operasyonların örgütün sokak eylemlerini düzenleyen, yöneten, kitlesel eylemler icra eden ve şehir merkezindeki saldırıları yapan 'öz savunma güçlerine-birliklerine' yönelik olduğu öğrenildi. Soruşturma kapsamında, Hakkari Belediye Başkan Vekili Nurullah Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Demir, İl Genel Meclis Başkanı Ferzinde Yılmaz ve BDP İl Başkanı Orhan Koparan da gözaltına alındı. Zanlıların, sorgularının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com