Kadın düşmanı CEO'ya af yok!

Kadın düşmanı CEO'ya af yok!
Kanteron Systems kurucu ortağı ve CEO'su Jorge Cortell'in Twitter hesabı askıya alındı.
Cortell'in New York'ta katıldığı bir toplantısı sırasında paylaştığı topuklu kadın ayakkabısı fotoğrafı ve beraberinde düştüğü not ortalığı fena karıştırdı.
 
Cortell, yatırımcı ve girişimcileri biraraya getiren etkinlik sırasında attığı tweette, " Etkinliğin girişimciler ve yatırımcılar için olması gerekiyordu ama bu yüksek topuklar (Bunun gibi çok fazla gördüm) Bu da neyin nesi? #beynegerekyok" sözlerine yer verdi.

Söz konusu tweet'in internette hızla yayılmasının ardından Cortell cinsiyet ayrımcılığı yapmakla itham edilerek ağır eleştirilere maruz kaldı.
 
Cortell'in topuklu ayakkabı giyen bir kadınının beyne ihtiyacı olmaksızın bir yerlere gelmesini topuklu ayakkabıya bağlaması, büyük suçlamaların da hedefinde kalmasına neden oldu.
 
Her ne kadar Cortell, topuklu ayakkabının sağlık açısından zarar teşkil etmesi sebebiyle böyle bir şey yapmanın aptallık olduğunu ima ettiğini açıklamaya çalışsa da, insanların öfkesini dindirmeyi başaramadı.
 
Tüm bu gelişmelerin ardından, Twitter yetkilileri Jorge Cortell'in paylaştığı bu tweeti " hassas içerik" olarak değerlendirerek, cinsiyet ayrımcılığı yapan CEO'nun kullanıcı hesabını dondurma kararı aldı.

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com