"Kadın-Erkek Eşitliğini Sağlamak İçin Çalışıyoruz"

"Kadın-Erkek Eşitliğini Sağlamak İçin Çalışıyoruz"
Kütahya Valilği tarafından kadın ve kız çocukları haklarının korunmasına yönelik Valilik konferans salonunda Vali yardımcısı Ömer Eru tarafından kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına gereken bilgiler verildi.

Kütahya Valilği tarafından kadın ve kız çocukları haklarının korunmasına yönelik Valilik konferans salonunda Vali yardımcısı Ömer Eru tarafından kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına gereken bilgiler verildi.
Kütahya Valiliği tarafından kadın ve kız çocukları haklarının korunmasına yönelik Valilik konferans salonunda Vali yardımcısı Ömer Eru tarafından kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına gereken bilgiler verildi. Kadın ve Aileden sorumlu Devlet Bakanı tarafından illere gönderilen genelgelerde yer alan bilgileri katılanlara aktaran Vali yardımcısı Ömer Eru, gelen genelge çerçevesinde bir proje hazıladığını söyledi. Hazırladığı proje doğrultusunda katılımcıları bilgilendiren Vali Yardımcısı Eru, projenin ana hatlarına değinerek konu hakkına bilgiler verdi. Projenin içerisinde amaçlar, yasal dayanaklar, yerel eşitlik eylem planı, stratejik kouların yer aldığını vurgulayan Vali Yardımcısı Eru, konu başlıkları doğrultusunda hareket edeceklerini belirtti.
Amaçlarının Kütahyalı kadınların ve kız çocuklarının haklarının korunması ve geliştirilmesi olduğunu belirten Vali Yardımcısı Eru bu konuda gereken ön hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Yerel anlamda kadın ve erkek eşitliğini gerçekleştirmeye toplumsal bağlamda da kadın ve erkek arasında gereken eşitliği sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Eru, Bakanlıktan gelen genelge doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi. Kütahya'da kadın ve erkek eşitiliğini iş sahasında da yakalamak için uğraştıklarını belirten Vali Yardımcısı Ömer Eru, kamu kurumlarına ve sivil kuruluşlarına da kadınları iş hayatına girmelerini sağlamak için çalıştıklarını belirtti.
Kütahya'da aile içi şiddetin yüzde 37 dolaylarında olduğunu belirten Vali Yardımcısı Eru bu şiddet olaylarının sadece yüde 12'sinin emniyete bildirildiğine dikkat çekerek, kadınların yaşadıkları korkulara dikkat çekti.
Vali Yardımcısı Ömer Eru kadınlara gereken önemi vereceklerini belirtip konuşmasına şöyle devam ettti:' Kadın erkek eşitliği komisyonları ve kadın birimleri oluşturacağız. Belediye Meclisi'nde ve İl Genel Meclisi bünyesinde kadın erkek eşitliği komisyonları oluşturulacak, bu komisyonlarda sorunların çözümü için uzman birimlerden gereken bilgileri alacaklar. Böylece valiliğimizde ve Belediyemizde kadın birimleri oluşturmuş olacağız. Valiliğe bağlı kadın sığınma evlerimiz var böylece aile içi şiddete maruz kalan kadınlarımız bu evlerde kalabilecekler. Toplu taşıma araçları şöförlerinin kadınlara daha nazik davranmalarını sağlamak için belli eğitimlerden geçireceğiz'Kütahya'da fuhuş olaylarının arttığına da dikkat çeken Vali Yardımcısı Eru bu konun önlenmesi içinde gereken alt yapı çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Toplantıya Kütahya Vali yardımcısı Ömer Eru, Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Sarıkaya, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Kahraman ve sivil toplum kadın kuruluşarının temsilcileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com