Kadın Hâkim Bıraktı, Savcı Kocası İtiraz Etti

Kadın Hâkim Bıraktı, Savcı Kocası İtiraz Etti
İstanbul'daki çete operasyonu, savcı koca ile hâkim eşini karşı karşıya getirdi. Hâkim eşinin dokuz zanlıyı bırakmasına itiraz eden savcı koca, mahkemece haklı bulundu

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından çökertilen bir çetesinin yargılanmasına, hâkim ve savcı karıkocanın karar uyuşmazlığı damga vurdu...

Polis, Sarıyer Cumhuriyet Savcısı Bilgin Akpınar'ın talimatıyla; ev, işyeri, oto hırsızlığı ile gasp ve kapkaç suçları işleyen bir çeteye 1 Mart'ta operasyon düzenledi. İstanbul, Kocaeli ve Samsun'daki adresler eş zamanlı basıldı ve 28 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanlığı'ndan talep edilen özel ödenekle yapılan baskınlarda gözaltına alınanlardan 14'ü, 3 Mart'ta savcılık kararıyla serbest bırakıldı. Aralarında çete lideri olduğu iddia edilen Evren Aktekin'in de bulunduğu 14 kişi ise 4 Mart'ta Sarıyer Adliyesi'ne sevk edildi.

ÇETE LİDERİ SERBEST
Savcı Akpınar tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden 12'si, güvenlik kameralarından elde edilen suçüstü görüntülüleriyle birlikte, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, 17 ayrı suçtan sabıkalı olan ve çete liderliğiyle suçlanan Evren Aktekin'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakırken, Fırat Maytaş hakkında adli denetim kararı verdi. Necip Gül'ü ise tutukladı. Mahkeme, mesai bitiminde görevi nöbetçi mahkemeye devretti. Nöbetçi mahkemenin başında bulunan, aynı zamanda soruşturmayı yürüten savcı Bilgin Akpınar'ın eşi olan Hâkim Gülay Akpınar ise 10 işyeri, 2 ev, 5 oto hırsızlığı, 2 kapkaç ve 2 silahlı soygunla suçlanan şüphelilerden 9'unu suç örgütü üyesi olmadıkları gerekçesiyle serbest bıraktı. Hâkim Akpınar, 4 şüpheliyi başka bir hırsızlık suçlamasıyla tutukladı.

YAKALAMA KARARI
Savcı Bilgin Akpınar da, eşinin aldığı karara bir üst mahkeme olan Sarıyer 2.Asliye Ceza Mahkemesi'nde itiraz etti. Savcı Akpınar'ın itirazını haklı bulan üst mahkeme, serbest bırakılanlardan 6'sı için önceki gün yakalama kararı çıkardı. Üst mahkeme, soruşturmanın çete kapsamında yürütülmesine de karar verdi. Polis, 6 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com