Kadın ve çocuk taraftarlar için yeni karar

Kadın ve çocuk taraftarlar için yeni karar
Geçen sezon, seyircisiz oynama cezası olan maçlarda tribüne alınan kadın ve çocukların da küfürlü tezahüratlar yapması tartışma konusu olmuştu.
Çünkü küfürlü tezahürat ya da tribün olayları yüzünden verilen cezalar sonrası, tribüne sadece kadın ve çocuklar alınmış, ama ne yazık ki onlar da küfür konusunda erkeklerden geri kalmamıştı.
 
Disiplin Talimatnamesi'ndeki eksik madde nedeniyle adeta küfür etmek ve olay çıkarmak erkeklere yasak, kadın ve çocuklara serbestti! TFF bu sorunu net bir tavırla çözdü!
 
Fakat Futbol Disiplin Talimatnamesi'ndeki eksik madde nedeniyle kadın ve çocukların küfür ettiği ya da olay çıkardığı maçlar sonrası verilen cezalarda tribüne yine kadın ve çocuklar alınmıştı.
 
Yani bir bakıma tribünde küfür etmek ya da olay çıkarmak erkeklere yasak, kadın ve çocuklara serbestti! Türkiye Futbol Federasyonu, disiplin talimatnamesinde değişikliğe giderek net bir tavır ortaya koydu: Kadın ve çocuklar da küfür ederse, söz konusu kulüp bu uygulamadan faydalanamayacak. Bir daha seyircisiz oynama cezası verilirse, tribünler boş kalacak. 
 
OLAYDA 1, KÜFÜRDE 2 MAÇ SINIRI
 
TFF Yönetim Kurulu'nun kabul ettiği Yeni Futbol Disiplin Talimatı'na göre kadın ve çocukların alındığı maçlarda tribün olayları yaşanırsa, söz konusu kulüp o sezon bu uygulamadan faydalanamayacak. Sadece kadın ve çocukların izlediği maçlarda tribün olayı yaşanırsa, sonraki tüm seyircisiz oynama cezalarında o kulübün tribünleri boş bırakılacak. 
 
Saha olayları konusunda 1 maçı yeterli bulan TFF, küfürlü tezahürat içinse 2 maçlık sınır belirledi. Buna göre, sadece kadın ve çocukların izlediği maçlarda bir sezonda 2 kez çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle disiplin yaptırımı uygulanması halinde, yine o kulübün evinde seyircisiz oynama cezasının uygulanacağı müsabakalarda tribüne seyirci alınmayacak. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com