Kadın ve çocuklara maçlar bedava!

Kadın ve çocuklara maçlar bedava!
Aydınlar: ''Almış olduğumuz yeni ve radikal kararlarla, futbolun karanlık günlerini tüm toplumumuza unutturup ülke futbolunu parlak bir geleceğe hazırlayacağız''

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, bugünün gerçek bir milat olacağını vurgulayarak, ''Almış olduğumuz yeni ve radikal kararlarla, futbolun karanlık günlerini tüm toplumumuza unutturup ülke futbolunu parlak bir geleceğe hazırlayacağız'' dedi.

Aydınlar, yayımladığı yeni sezon mesajında şunları kaydetti: ''Şimdi burada, bugünün tarihinin tüm kamuoyu tarafından özel olarak not düşülmesini istiyorum. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Yönetim Kurulu'ndaki arkadaşlarım olarak, tüm halkımıza buradan söz veriyoruz. 9 Eylül 2011 tarihi, bu ülkenin futbol tarihindeki gerçek milat olacaktır. Bunu, tüm Türk halkının huzurunda açıklıyor ve söz veriyorum. Almış olduğumuz yeni ve radikal kararlarla, futbolun karanlık günlerini tüm toplumumuza unutturup ülke futbolunu parlak bir geleceğe hazırlayacağız.''

Aydınlar, ''Hedefimizi 2020 olarak koyduk. 2020 yılında Türk futbolunu, Avrupa'nın zirvesine yerleştirmeye kararlıyız. Buradan, Türk toplumuna kurumsal yapılanmasıyla, saha sonuçlarıyla, şiddeti tribünlerinden temizlemiş, dürüst, adil ve saygı duyulan bir futbol ortamını yaratmış Türk futbolu taahhüt ediyoruz. Bugün itibarıyla çalışmalarımızı başlattık'' dedi.

HAKEMLERE ÇAĞRI

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, hakemlere de seslenerek, ''Tartışmasız her sezon, yöneticilerin başarısızlıklarının kalkanı olarak, görevinizi idame ettirmeye çalışmanıza rağmen, bu kaosun içinde yer almayarak, bir nevi ne kadar haksızlığa uğradığınız bir kez daha ortaya çıktı'' dedi.
Aydınlar, yeni sezon mesajında hakemlerle ilgili olarak şunları kaydetti:
''Türk hakemliğinin her geçen yıl daha da ileri gittiği bu dönemde, yeni sezonda dilediğimiz sağduyulu ortamın da oluşmasıyla birlikte, bu sezon daha da başarılı olacağınıza inancım sonsuz. Bu yıl sizlere her zamankinden daha büyük iş düşüyor. Gerilimden beslenen çevreler hatalarınızı çok daha ağır şekilde eleştirecekler. İsteğimiz, bu eleştirilere kulak asmadan işinizi en iyi şekilde yapmaya çalışmanız olacak.''

''MEDYA SADECE FUTBOLDAN TARAF OLMALI''

Yeni sezon mesajında medya kuruluşlarına ve yazarlara da seslenen Aydınlar, ''Maalesef 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan süreçte, medyamızın alışkanlıklarını terk etmekte direndiğine şahit olduk. Sürecin sağlıklı işlemesine katkıda bulunanlar yanında, bilgi kirliliğinin oluşumuna destek olanları gördük. Bu his ve yaklaşımlarını, gelinen sürecin nelere mal olduğunu görüyor olmalarına rağmen, ne yazık ki, sürdürmeye devam ediyorlar. Oysa bu tür toplumsal süreçlerde, doğru ve sağduyulu bir sonuca ulaşılmasını sağlayan en önemli kurumun medya olması gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

Aydınlar, şöyle devam etti: ''Tüm Türkiye'yi etkileyen bu süreçte, medyanın attığı her adım büyük bir önem teşkil ediyor. Bu yüzden, en büyük görevlerden biri medya mensuplarına düşüyor. Gün itibariyle, liglerin başlamasıyla açılan bu beyaz sayfada, sizi sadece futboldan taraf olmaya davet ediyorum. Kısa vadede yaşanan bu süreçte, bilgi kirliliğinin getirdiği sanılan 'reyting', uzun vadede hepimiz adına çok büyük kayıplar yaşamamıza neden olacak. Hepimiz aynı gemideyiz ve bu geminin aldığı büyük hasarı hep birlikte gidermeliyiz. Bu bakımdan, tüm medya kuruluşlarını, futbolseverleri bu oyunun güzelliğini ve heyecanını hatırlatma konusunda destek vermeye davet ediyorum. Futbolun kirli yönleri kadar, güzel yönlerini de ortaya çıkartmalıyız. İçinde bulunduğumuz sıkıntılı futbol ortamından ancak böyle kurtulabiliriz.''

SİYASİLERE MESAJ

Yeni sezon mesajında siyasilere de değinen TFF Başkanı Aydınlar, ''Bir süre, futbola; tüm Türkiye'yi, tüm Türk gençliğini göz önüne alarak bakmaya ihtiyacımız var. Futbolumuzun sorunlarını, kulüplerden bağımsız olarak bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Herkes gibi siyasilerimizin de tuttuğu, desteklediği takımlar var. Ancak bugünlerde, olaylara kulüplerin değil, tüm Türk futbolun sorunları olarak bakmamızda yarar var. Yapılması gerekebilecek yeni yasal düzenlemelerde, futbolda her türlü kirliliği ve şiddeti engellemek için desteğinizi istiyoruz'' diye konuştu.

En önemli çağrılarının ise gençlere olduğunu vurgulayan Aydınlar, ''Bu oyun sizin için oynanıyor. Futbol bir endüstri gibi görünse de aslında tüm toplumun sizlere ulaşmak, sizlerin geleceğini iyileştirmek için kullandığı bir olgu. Dünyada, düzenli olarak statlardaki yerlerini alan gençler, sahadaki güzel oyundan keyif almaya, iyi vakit geçirmeye gidiyorlar. Türkiye'nin genç nüfusu göz önüne alındığında, yeniden toparlanmamızda bizlerin en büyük destekçisi siz gençler olacaksınız'' ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Aydınlar, ''Sporda hiçbir odağın sizin enerjinizi, gücünüzü, geleceğinizi ipotek altına almasına izin vermeyin. Statlardan şiddeti uzaklaştırıp, sadece yeşil zemin üzerindeki oyuna önem vermek adına çıktığımız bu yolda, hedefimize ulaşmak için sizlerin yardımları, bize en büyük katkı olacaktır. Statlara gelin, güzel oyuna ortak olun'' diye görüşlerini aktardı.

''KARAR SEZON SONUNDA AÇIKLANACAK''

TFF Başkanı Aydınlar, futboldaki şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturmayla ilgili kararlarını 2011-2012 sezonu sonunda alacaklarını ve sezonun mevcut takımlarla sonuna kadar oynanacağını açıkladı.
Aydınlar, şöyle konuştu:

''Öncelikle yarın başlayacak Spor Toto Süper Ligimizle ilgili almış olduğumuz kararı açıklamak istiyorum. Bu ülkenin en değerli spor ürünü, tartışmasız Spor Toto Süper Lig'dir. Ligimiz, 9 ay boyunca ülkenin gündeminde yer alan en önemli sosyal olgulardan biri, halkımızın en önemli eğlence kaynağıdır.

Böylesi uzun bir süreye yayılarak yaşanan toplumsal bir olgunun, üzerinde soru işaretleri ve algı karmaşası ile sürdürülmesi mümkün değildir. Geçmişe dönük sorunlarla ilgili geçilmesi gereken hukuki süreçler ve bu sürede oluşacak spekülasyon ortamının, ülkenin en değerli içeriğine zarar vermesi
kaçınılmazdır.

Tüm bu rasyoneller ışığında, federasyonumuz sürmekte olan hukuki süreç ardından ortaya çıkacak sonuca ait kararı, 2011-2012 futbol sezonunun sonunda almaya karar vermiştir. Dolayısıyla, ülkemizin en değerli spor ürünü olan Spor Toto Süper Lig, en ufak bir tartışmaya ve probleme mahal vermeksizin en son etabına kadar, tüm takımlarımızın katılımı ile oynanarak sonuçlandırılacaktır.''

''KADIN VE ÇOCUKLARIN BİLETİNİ TFF KARŞILAYACAK''

Yasal düzenlemelerini kısa sürede tamamlayarak, son derece önemli olduğunu düşündükleri iki önemli yeniliği Türk futboluna getirmeye karar verdiklerini anlatan TFF Başkanı Aydınlar, şöyle devam etti:
''İlk yeniliğimiz, ülke futbolunu güzelleştirmek ve futbol dünyamıza renk katmak üzere kadınlarımıza sorumluluk vermek olacak. Kadınlarımızı ve 16 yaş altındaki çocuklarımızı statlarımıza davet ediyoruz.

Kısa sürede tamamlayacağımız düzenlemeyle, kadın ve çocuklarımızı statlara ücretsiz alacak, oluşacak ekonomik yükü de Türkiye Futbol Federasyonu olarak karşılayıp kulüplerimizin gelir hanesine yazacağız. Böylelikle kadınlarımız ve çocuklarımız, tuttukları takıma destek verip renk katarken aynı zamanda gelirlerinin artmasına da katkıda bulunuyor olacaklar.

İkinci yeniliğimiz Fair Play ile ilgili olacak. Güzel futbolu, dürüst oyunu sadece cezalar ve kurallarla sağlayamazsınız. Doğru yapanı, dürüst oynayanı, futbolun güzelliklerini, sporun değerlerini öne çıkaranları ödüllendirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla, tüm dünyaya da örnek olacak şekilde büyük bir Fair Play fonu oluşturacağız. Ülkemizde Fair Play sıralamasında öne çıkanlar, puan sıralamasında şampiyon kadar para ödülü kazanıyor olacaklar.

Önümüzdeki günlerde, Türk futbolunu bu ülkenin sevgisini hak edecek seviyeye nasıl getireceğimize dair gelişmeleri hep birlikte görüyor olacağız. Sizden de bu güzel oyuna sırtınızı geri çevirmemenizi, tekrar aynı heyecanla futbola sahip çıkmanızı rica ediyorum.''
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, yeni sezon mesajını ''Güzel oyun güzel kalacak. Bunu da ancak hep birlikte başarabileceğimize inanıyorum'' sözleriyle noktaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com