Kadın vekil töreni terk etti

Kadın vekil töreni terk etti
Vilayet Meydanı'nda düzenlenen törende, AKP milletvekili Ülker Can, Baro Başkanı Ali Rıza Öztekin konuşmasını sürdürürken tören alanını terk etti.

Adli Yıl açılışı nedeniyle Vilayet Meydanı'nda düzenlenen törene Eskişehir Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Eskişehir AK Parti Milletvekili Ülker Can, Eskişehir CHP Milletvekili Kazım Kurt, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Davut Aydın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof.Dr.Fazıl Tekin, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Çetingül, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Fatih Terzim, Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Ahmet Şanverdi, Eskişehir Baro Başkanı Ali Rıza Öztekin ile çok sayıda hakim, savcı ve avukat katıldı.

Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okundu. Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Çetingül, törende yaptığı konuşmada her yıl olduğu gibi bu yılda mutluluk ve heyecan içerisinde yeni bir adli yılın açılışını yaptıklarını söyledi. Çetingül, "Yurt genelinde adaleti tesis etmenin yanı sıra demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısını, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak de biz hukukçuların en önemli ve vazgeçilmez sorumluluğudur" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com