Kadına şiddet sadece sizin sorununuz değil

Kadına şiddet sadece sizin sorununuz değil
Saba Tümer, “Dikkat Bebek Var” filminin galasına katıldı, Jennifer Lopez’le de röportaj yaptı. Lopez, kadına şiddetle ilgili soruya, “Bu bütün dünyada görülen bir sorun. Büyük bir utanç” diye yanıt verdi.
Ünlü sunucu Saba Tümer, önceki hafta Los Angeles’ta düzenlenen “Dikkat Bebek Var” filminin galasına katıldı ve 2 gün süren seyahatinde filmin 6 starıyla röportaj yaptı.

Tümer’in dün ilk olarak filmin oyuncularından Jennifer Lopez ve Rodrigo Santoro ile yaptığı röportajı “Bu Sabah” programında yayınlandı.

Ülkemizde 18 Mayıs’ta seyirciyle buluşacak olan filmin diğer oyuncuları Cameron Diaz, “Gossip Girl” dizisinin Nate’i Chace Crawford, “Örümcek Adam” filmi ve True Blood dizisinden tanıdığımız Joseph Manganiello ve Matthew Morrison ile Tümer’in yaptığı diğer röportajları da sırasıyla ekrana gelecek.

Tümer, Jennifer Lopez ve Rodrigo Santoro ile 5 dakika süre ayrılan röportajına Lopez’e keçi yününden özel olarak yapılan paşmina ve terliklerini hediye ederek başladı. İşte o röportaj:
 
Saba Tümer : İstanbul Show TV den Saba Tümer ... Dün gece filmini izledim ve gerçekten çok sevdim
 
Jennifer Lopez : Teşekkürler
 
Saba Tümer : Film hakkında ne söylemek istersiniz.. bu filmde ilk kez bir araya geldiniz .. nasıl bir histi ne düşünüyorsunuz?
 
Jennifer Lopez : Başka bir filmde de birlikte olmak istiyorum. Bu sefer romantik bir film yapmalıyız. Bu film komediydi ve birlikte çok eğlendik dramatikti de..
 
Saba Tümer: Çocuğu evlat edindiginizde dramatikti.
 
Jennifer Lopez : Doğru.. Sanırım bütün iyi işlenmiş hayatı anlatan komedilerde bu denge var.
 
Gercek hayat komik ve eglenceli aynı zamanda bunların işe yaraması için filmdeki duygusal bağlantının çok iyi kurgulanması gerekir. Son sahnede Etiyopyadalar birbirleriyle uzun zamandır konusmamıslar.. Orada oturup birbirlerine ne kadar korktuklarını söylüyorlar.
 
Saba Tümer: Evlat edinmeyi hiç düşündünüz mü? Hindistancevizleriniz var dimi ? (Coconuts ikiz çocuklarına taktıgı bir lakab JeniferLopez’in)
 
Jennifer Lopez: Bu filmden önce böyle bir düşünce içerisinde değildim. Ama bu filmden sonra, Bob ve benim kucağıma Etiyopyalı minik bebekleri verdiklerinde, insanların daha önce hiç görmedikleri bir bebeği sevip ailelerinin bir parçası yapabilmelerini bir hayat vermelerini artık çok iyi anlıyorum . Evlat edinmek gerçekten karşılık beklemeden bencil olmadan sevmek demek ve hayran olunmalı.
 
Saba Tümer: Evlenmekle ilgili ne düşünüyorsun?
 
Rodrigo Santoro: Ben evlenmedin hiç ya sen?
 
Saba Tümer: Hayır
 
Rodrigo Santoro : Ama cok isterim
 
Saba Tümer: Cocuk yapmayı düşünür müydün? Evlat edinmekle ilgili ne düşünüyorsun?
 
Rodrigo Santoro: Ben JL’ye katılıyorum bu konu hakkında daha önce derinlemesine hiç düşünmemiştim.Evlat edinmiş insanları gördüğümde hep çok güzel bir haraket olduğunu düşündüm. Fakat bu kez kendimi işin içine katmam gerekti çünkü böyle bir karakteri oynuyordum. Bu yüzden bunun nasıl bir şey olacağını düşündüm.. Bir çocuğu evlat edinmek nasıl bir şey... Etiyopyalı minik bir çocuk ve bu sorumlulugu üstlenmek.... ben yapardım. Kendi çocuklarım da olsun isterdim ben bu düşünceye açığım..
 
Saba Tümer: Sanırım farklı garip bir duygu olsa gerek.. İyi bir şey
 
Rodrigo Santoro: Evet farklı bir duygu..
 
Jennifer Lopez: Ama iyi bir şey..
 
Rodrigo Santoro: Evet iyi hatta ötesinde bir şey ...kendini bu duruma tamamen adamalısın.. bu çok güçlü bir his.. ve bu da güçlü bir sevgiyi doğurur.
 
Saba Tümer: Bu arada siz müzik kariyerinize 16 yaşınızda başladınız.. Tüm dünyada 800 milyon kişi sizi seyrediyor. Bunun sırrı nedir ? Mesela şans, hırs ,güzellik ...nasıl adlandırırsınız? Jenifer Lopez olmak nasıl bir duygu?
 
Jennifer Lopez: Üzerine pek düşünmedim.. Bu benim yolculuğum..veya yaşamam gerekenler.. Bu her ne ise... Ben yaratıcı aynı zamanda üretken olmayı seven bir insanım. Ben bu özelliklerimle öne çıkıyorum.Yaptım işiseviyorum,oyunculuğu , şarkı söylemeyi, dans etmeyi. İnsanlara bir şeyler hissettirmeyi cok seviyorum.
 
Saba Tümer: Halkımızın merak ettigi 2 sorum daha var. Yuvarlak hatlarınızla Türk kadınlarının idolüsünüz. Zayıflar hakkında ne düşünüyorsunuz ?
 
Jennifer Lopez: Bence dünyada herkes için yer var.. Ben böyle düşünüyorum.
 
Saba Tümer: (Jennifer Lopez’in kadına şiddeti konu alan “Yeter” filminden yola çıkarak) Size şunu sormak istiyorum. Türkiyedeki kadına şiddet olayları hakkında ne düşünüyorsunuz? Kadına fiziksel şiddet uygulayan erkekler hakkında ne düşünüyorsunuz ve buna maruz kalan kadınlara bir öneriniz var mı?
 
Jennifer Lopez: Bu sadece sizin ülkenize ait bir problem değil.. Kadına şiddet , aile içi şiddet bütün dünyada görülen bir sorun.. büyük bir utanç.. Kimse bunu böyle düşünmek istemiyor ama kadına şiddet yadsınılmayacak bir sorun ve ben buna kesinlike karşıyım. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com