Kadına şiddete karşı dans

Kadına şiddete karşı dans
Dünya çapında şiddete dikkat çekmek isteyen 1 milyar kadın bugün dans edecek.
14 Şubat Sevgililer Günü , bu yıl tüketim propagandasının dışına çıkarak ayrı bir anlam kazanacak. Dünya çapında düzenlenen "One Billion Rising" adlı organizasyonla, tüm dünya kadınları "Kadına Şiddete Hayır!" demek için bugün dans edecek.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!
 
Bir milyar kadın ‘Sevgililer Günü’nde dans ediyor. Kadına şiddete dur demek için 160 ülkede yapılan etkinliğin Türkiye ayağı bu akşam Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleşecek
 
V-Day hareketi, “Kadına yönelik şiddete dur” demek için, dans etkinliği düzenleyecek. Kadına yönelik şiddet, tecavüz, ensest, sünnet ve seks köleliğine dikkati çekmeyi amaçlayan V-Day hareketi, bu  yıl dünyada 1 milyar kadına ulaşmayı amaçlayan “One Billion Rising” kampanyası ile dünyanın her yerinden ve kesiminden kadınları, “Kadına yönelik şiddete dur” demek için, bu akşam Kadıköy İskele Meydanı’nda dans etmeye çağırıyor.
 
Saat 19.00’da toplanan kadınlar, saat 20.30’da sloganlar ve müzik eşliğinde dans ederek, Caferağa Spor Salonu’na yürüyecek. Dünya ile eşzamanlı olarak saat 21.00’de yapılacak asıl dans gösterisi, yürüyüşün ardından Caferağa etkinlik salondaki açılış konuşması sonrası gerçekleştirilecek.
 
TÜKETİME KARŞIYIZ
 
Spor salonunda ayrıca, dans performansları ve DJ eşliğinde gösteri devam edecek.
 
Kampanya davet metninde, “Tüm kadınları 14 Şubat’ın tüketimi pompalayan, sevgiyi hediyeye ve kutlamaya indirgeyen anlamını yok edeceğimiz, kadına yönelik şiddete ‘hayır’ diyeceğimiz bu günde beraber olmaya çağırıyoruz” denildi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com