Kadına şiddette bahane bitmiyor!

Kadına şiddette bahane bitmiyor!
EVİNDE sigara paketleri bulan öfkeli koca, “Sen sigara mı içiyorsun?” diyerek 13 yıllık eşini dövdü.

Dayak yiyen kadın gece yarısı baba evine sığındı, jandarmaya gidip eşinden şikayetçi oldu. Dayak mağduru kadına hastanede bir ay iş göremez raporu verildi.

Olay önceki gece saat 01.00 sıralarında Muğla’nın Kavaklıdere İlçesi’ne bağlı Kurcuova Köyü’nde meydana geldi. Özel bir arazide bekçilik yapan R.Ç. (40), iddiaya göre, evde kendisine ait olmayan sigara paketleri buldu. Eşi G.Ç.’ye (31) “Bu sigaralar kimin?” diye soran R.Ç., “Babamın sigaraları yarın götürüp ona vereceğim” cevabı üzerine öfkelendi, “Yalancı. Sen sigara mı içiyorsun?” diyerek eşini yumruklamaya başladı ve küfür etti. Kadının dudağı patladı ve vücudunda zedelenme meydana geldi. Kavganın ardından bir fırsat bulan G.Ç., gürültüye uyanan en küçük kızı 6 yaşındaki C.Ç.’yi de alarak aynı köydeki babası M.M.’nin (65) evine sığındı.

Sabaha karşı kızını evinin kapısında gören baba, G.Ç.’yi Yatağan Devlet Hastanesi’ne götürüp muayene ettirdi ve 30 gün iş göremez raporu aldı. Genç kadının dudağında, kafasında ve vücudunda darp izlerine rastlanırken G.Ç., Kavaklıdere Jandarma Karakolu’na giderek kocasından şikayetçi oldu.

13 yıldan bu yana sürekli dayak yediğini ve hakarete uğradığını anlatan G.Ç., “Eşimden 13 yıldır şiddet görüyorum, en ufak tartışmamızda sürekli bana yumruk atıyor, sofradayken tabakları kafama fırlatıyor. İki hafta önce yine beni dövdü yumruk attı. Bu sırada parmağındaki yüzük sağ şakağımı yırttı, neredeyse gözümü çıkartacaktı. Çocuklarımın hatırına bunca zaman dayandım, ama artık gücüm kalmadı. Olay günü yine bana şiddet uyguladı, intihar etmeyi düşündüm. Zaten depresyon ilaçları kullanıyordum ilaç içerek intihar etmek istedim avucumda hapları görünce yine küfrederek yine dövdü. Kendimi zor kurtardım ve babamın evine sığındım” dedi.

Kızının evlendiği günden bu yana mutlu olamadığını kaydeden anne S.M. (60), “Benim iki oğlum var, kızımın şiddet görmesinden dolayı oğullarımın da başı belaya girer diye boşanmasını istedik, ama kocasını sevdiği için hep itiraz etti. ’Kocam değil mi bugün döver, yarın sever’ diyordu, ama son olaya artık dayanamadı. Damadım daha önce de oğullarıma silah çekti, küfür ve tehdit etti. Kızım bir çok kez gece yarıları eli yüzü kan içinde kapımıza geldi. Artık biz de boşansın istiyoruz, yeter” diye konuştu.

Ramazan Çetiner, Kavaklıdere Jandarma Karakolu’nda alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com