"Kadına Verilen Önem, Topluma Verilen Önemdir"

"Kadına Verilen Önem, Topluma Verilen Önemdir"
Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Sosyal Tesislerinde Kadınlar Günü nedeniyle, Sivil Toplum Örgütlerinin, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Oda, Dernek ve Siyasi Partilerin Kadın Temsilcileri ile kahvaltıda biraraya geldi. İça, kadınlara verilen önemin

Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Sosyal Tesislerinde Kadınlar Günü nedeniyle, Sivil Toplum Örgütlerinin, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının, Oda, Dernek ve Siyasi Partilerin Kadın Temsilcileri ile kahvaltıda biraraya geldi. İça, kadınlara verilen önemin topluma verilen önemle eşdeğer olduğunu vurgulayarak, kadınlara gereken önemin verilmesi gerektiğini ifade etti.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde dün Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde Sivil Toplum Kuruluşlarının kadın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya CHP, MHP, DSP ve SP'nin Kadın Kolları Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri tam kadro yer aldılar. 8 Mart Pazartesi günü palanladıkları programı daha önceden planlanmış programlar nedeniyle bugüne ertelemek zorunda kaldıklarını söyleyen İça, bütün Kütahyalı kadınlarının Dünya Kadınlar Günü kutladı.
Mustafa İça, kadınlara önem veren bir anlayışa sahip olduğunu belirterek:'' Belediye'yi devraldığımızda belediyede kadınların sayısı yok denecek kadar azdı. Ama biz göreve geldiğimiz günden bu yana kadınlarımıza sürekli değer vererek onları belediyede istihdam etmeye çalşıyoruz''dedi.
Dünya kadınlarının erkeklerle her alanda eşit olması gerektiğini belriten İça, bu nedenle kadın ve erkek ayrımı gözetmeden her iki cinsin de üstlerine düşen görevleri yerlerine getirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.
Çarşamba günü, muhtarlarla Eskişehir'de yapılan tarımsal kalkınma amaçlı gezide Türkiye'de bir ilk olan Sarıcakaya Kadınlar Tarımsal Kalınma Kooperatifini ziyaret ettiklerini belirten İça, bu bölgedeki kadınların bir araya gelerek büyük bir yatırım ve üretim gerçekleştirmelerini hayranlıkla izlediklerini ifade etti. Eskişehir'deki Sarıcakaya Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Utiye Tınaz'ı kutladığını vurgulayan İça, inanılmaz bir başarıyı elde eden Ütiye Tınaz'ı Kütahya'ya davet ettiğini de belirtti.
Kütahya'da kadınların kendi imkanları ile ürettikleri ürünleri satmaları için 'Kadınlar Pazarı' diye bir pazar oluşturduklarını belirten İça:''Kadınlar Pazarı kadınlarımızın aile ekonomilerine destek sağlamak amacıyla yaptıkları yöresel ürünleri satmaları ve kendilerini topluma yararlı birer birey olarak hissetmelerine imkân tanımak için hayata geçirilmiştir. 632 m2 kapalı alana sahip olan Kadınlar Pazarı'nda 33 adet dükkân, 1 çay ocağı, Bay-Bayan WC ve 1 adet depo bulunmaktadır. 243.000 TL'ye mal olmuştur''dedi.
Mustafa İça son olarak kadınların ihtiyaç duyduğu her alanda pozitif ayrımcılıkla yerel yönetim olarak yanlarında olacaklarını belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Kütahyalı kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Daha sonra İça, kahvaltıya katılan tüm kadınlara karanfil dağıttı.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com