"Kadınlar için kapsamlı bir hükümet politikasına ihtiyaç var"

"Kadınlar için kapsamlı bir hükümet politikasına ihtiyaç var"
CHP Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Erbaş, kadınların hayatın her alanında eşit insan olarak var olabilmesi için kapsamlı ve kararlı bir hükümet politikası ve siyasi iradeye ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

CHP Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Erbaş, kadınların hayatın her alanında eşit insan olarak var olabilmesi için kapsamlı ve kararlı bir hükümet politikası ve siyasi iradeye ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.
Erbaş, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, 8 Mart tarihinin, tüm dünyada kadınların özgürlük, eşitlik ve dayanışma hareketinin simgesi olduğunu belirtti.
Kadın ve erkek eşitliğinin 8 Mart'larda hatırlandığını ifade eden Erbaş, şunları kaydetti:
''Bugün ülkemizin kadın erkek eşitliği ve kadının insani şartlarda yaşamakta olup olmadığına dair bir yüzleşmeden yüzünün akıyla çıkması mümkün değil. Çünkü daha anne karnındayken bir ayrımcılıkla başlıyor hayatlarımız. Tüm bunlar genç ve yetişkin kadınlar erişebilecekleri yerlere erişemeyen hayatlar sürmelerine neden oluyor. CHP Kadın Kolları olarak özgür ve eşit insan olmak için mücadele eden kadınlarız. Kadının insan haklarından yana her mücadelesinde varız. Hayatın her alanında eşit insan olarak var olabilmek için kapsamlı ve kararlı bir hükümet politikasına ve siyasi iradeye ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Tarlada eken, fabrikada işleyen, okulda öğreten, hastanede tedavi eden, mahkemede karar veren, evde huzur ve düzeni sağlayan, hiçbir güçlük karşısında yılmayan, usanmayan, mucizeler yaratan, gelecekten emin, şiddete uğrama korkusu olmadan yaşama hakkına sahip olmak isteyen kadınlarız.''
-TÜRK BÜRO-SEN KÜTAHYA ŞUBESİ KADIN KOMİSYONU BAŞKANI BAYINDIR-
Türk Büro-Sen Kütahya Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı Şükriye Bayındır, ülke nüfusunun yarısını oluşturan kadınların, diğer yarısını oluşturanların yanında hep daha fazla özveriyle çalışarak toplumda yer edinmeye çaba sarf ettiğini bildirdi.
Bayındır, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, dünyada kadınların 1800'lü yıllardan bu yana verdikleri ekonomik ve sosyal konulardaki mücadelelerin günümüzde de sürdüğünü belirtti. Her dönemde kadınların gerek ekonomik gerekse sosyal haklar konusunda sürekli mücadele vermek durumunda kaldığını ifade eden Bayındır, şunları kaydetti: ''Ülkemiz nüfusunun yarısını oluşturan kadınlarımız maalesef diğer yarısını oluşturanların yanında hep daha fazla özveriyle çalışarak toplumda yer edinmeye çaba sarf etmektedir. Artık birlikte el ele kol kola mücadele etme zamanıdır. Haklarının geliştirilmesi ve yeni haklar elde etmek için beraber mücadele etmek durumundayız. Bu nedenle tüm kurumlarımızda halen herhangi bir sendikaya üye olmamış olan tüm çalışanlarımızı sendikamıza üye olmaya davet ederek, birlikten kuvvet doğacağı inancıyla mücadelemize daha güçlü bir şekilde devam etmek istiyoruz. Türk kadınının 21. yüzyılda insan onuruna yakışır bir aile ve sosyal hayat içinde bulunmasının önündeki engellerin ivedilikle giderilmesi gerekmektedir. Kadınlarımızın kendileri gibi sorunlarının da siyasilerce istismar edilmesini istemiyoruz. Seçimin yaklaştığı şu günlerde hükümetin ve siyasi partilerin kadın sorunlarına yönelik etkin ve gerçekleştirilebilir çözümler üretmesini bekliyor, tüm kadınlarımıza geleceğe umutla bakabilecekleri güzel günler diliyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com