'Kadınlar İleriyi Düşünüyor, Geri Dönüştürüyor' projesi

'Kadınlar İleriyi Düşünüyor, Geri Dönüştürüyor' projesi
Afyonkarahisar Belediyesi’nin, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Kadınlar İleriyi Düşünüyor, Geri Dönüştürüyor’ projesine katılan kadınlar sertifikalarına kavuştu.

Sertifikalarını alan kadınlar için hazırlıkları tamamlanan geri dönüşüm atölyesinde aile bütçelerine katkı sağlayacakları bir imkan tanınacağı da belirtildi. 

Eğitimleri başarıyla tamamlayanlar, sertifikalarını Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın elinden aldı. Çavuşbaş Bilgi Evi'nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, çevre bilincinin arttırılması ve sürdürülmesi yönünde yaptıkları çalışmalardan ötürü Afyonkarahisarlı hanımları tebrik etti. Çevre Hizmetleri Birliği tarafından hazırlanan projenin Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklendiğini hatırlatan Başkan Burhanettin Çoban emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Çoban; "Bu proje birliğimizin ilk projelerinden bir tanesidir. Zafer Kalkınma Ajansı'nın finansıyla gerçekleştirildi. Hem Zafer Kalkınma Ajansı'na hem de üniversitemize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gerek birlik müdürümüz, gerekse çevre mühendisi arkadaşlarımız ve personeli bu konuda çok güzel bir çalışma ortaya koydular. Arkadaşlarımız; vatandaşımızın çevre konusunda farkındalık oluşturulması, yönünde büyük bir gayret içerisindeler. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu tür projelerin arkası gelecek" diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”
Proje eğitim firma yetkilisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Doç. Dr. Mehmet Kaşlı ise, projenin Türkiye'nin geleceği açısından oldukça önemli bir çalışma olduğunu ifade etti. Projenin ülke genelinde ses getirecek bir çalışma olacağını söyleyen Doç. Dr. Mehmet Kaşlı “Projeyi ilk duyduğumda böyle bir projenin Türkiye'nin geleceği açısından oldukça önemli olduğunu gördüm. Böylesi önemli bir projenin bir parçası olmak istedim. Özellikle çalışma arkadaşlarımız bu konuda büyük çaba gösterdiler. Buraya geldiğimde eğitim ortamları nasıl olacak diye düşünürken mahallelerimizde böyle nezih ortamların olması çok hoşuma gitti. Bu projenin ülke çapında ses getireceğini düşünüyorum. Projenin sonuçlarının elde edilmesi uzun vadeye bırakılmamış ve kısa vadede çözümü gerçekleştirilmesi için hem ev hanımlarımıza çeşitli eğitimler verildi, hem de orta ve uzun vadede geleceği garanti altına almak için bu eğitimlerin ilköğretim okullarından başlanacak olması güzel bir gelişme” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından eğitim faaliyetlerine katılan hanımlara sertifikaları Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve protokol üyeleri tarafından verildi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com