Kadınlar sarhoş oldukları için tecavüze uğruyor

Kadınlar sarhoş oldukları için tecavüze uğruyor
İngiltere'de şiddet kurbanlarına yönelik yapılan bir araştırmada şaşırtıcı yanıtlar alındı. İngilizlerin yüzde 6'sı tecavüz kurbanlarının sarhoş ve flörtöz olduğu için tecavüze uğradığını düşünüyor.

İngiltere'de resmi bir rapor tecavüz kurbanlarına bakışta İngilizlerin önyargısını ortaya koyuyor. Rapora göre İngilizlerin 12'de biri saldırganı ile flört ettiği veya sarhoş olduğu için tecavüz kurbanlarının suçlu olduğunu düşünüyor. Öte yandan Galler ve İngiltere'de geçen yıl 2 milyon insanın aile içi şiddete maruz kaldığı belirtildi.

İngiltereUlusal İstatistik Bürosu'nun rakamlarına göre insanların yüzde 8'i ise tecavüz kurbanlarını uyuşturucu aldığı için eleştiriyor. Yüzde 7'si saldırgan biriyle flört ettiği için tecavüz kurbanının suçlu olduğunu düşünüyor.

İngiltere ve Galler'de şiddet ve cinsel suçların bir dökümünü çıkaran raporda 1.2 milyon kadın ve 800 bin erkeğin aile içi şiddete maruz kaldığı bilgisi yer alıyor. Bu toplam nüfusta kadınların yüzde 7'si erkeklerin ise yüzde 5'i anlamına geliyor.

16-19 veya 20-24 yaş arası kadınlar daha çok aile içi şiddet, sinsice saldırı ve cinsel saldırıya maruz kalıyor. Büro, ayrılmış kadınların en çok risk altında olduğunu belirtiyor. Boşanmış ve ayrılmış kadınlar evlilerden daha çok kurban oluyor.

Uzun süre hasta ve engelliler de aile içi şiddete maruz kalanlardan. Eğitimli kadınlar ise daha az aile içi şiddete maruz kalıyor. Kadına Karşı Şiddete Son Koalisyonu'nun bir sözcüsü "İnsanların 12'de birinin kadın 'eğer sarhoş ve saldırgan biriyle flört ediyor ve tecavüze uğramışsa suçludur' demesi çok ciddi bir konu. Siyasiler ve toplum liderleri kurbanları suçlamaktan vazgeçsin" dedi.(SNK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com