Kadınlar televizyonu kıskanıyor!

Kadınlar televizyonu kıskanıyor!
Kadınlar televizyon kumandasını erkeklere kaptırmıyor. Erkekler de televizyon karşısında abur cubur yemeye bayılıyor. Televizyon alışkanlıkları araştırması ilginç sonuçlar ortaya koyuyor.

Almanya'da Forsa kamuoyu yoklama şirketinin yaptığı araştırma her dört Almandan üçünün her gün televizyonunu açtığını ortaya koyuyor.
 
Günde ortalama 222 dakika televizyon izleyen Almanlarda kumanda genelde kadınların elinde. Program seçme savaşını yüzde 36 oranında kadınlar kazanıyor. Buna karşılık erkeklerin sadece dörtte biri isteğini kabul ettirebiliyor.
 
Forsa araştırmasına göre Almanya'da her dört kadından biri en az bir kez eşini televizyondan kıskanmış. Kadınlar eşlerinin kendilerinden çok televizyona dikkatini vermesinden şikâyetçi. Ve muhtemelen erkeklerin abur cubur yemesinden de... Keyifli bir televizyon akşamı deyince erkekler en çok patates cipsi, çikolata yemeyi seviyor, bira ve şarap içiyor. Kadınlar ise patates cipsinin yanında bol meyve yiyor, en çok su içiyor.
 
Akşam yiyecek içecekleri hazırlayıp televizyon izlemek eskiden aile geleneğiydi. Ancak araştırmaya göre artık Almanya'da her iki kişiden biri ya yalnız ya da partneriyle birlikte televizyon izlemek istiyor. Alman televizyon kanalı Fox ve Vodafone telefon şirketinin Sevgililer Günü vesilesiyle yaptırdığı, Bild gazetesinde yayımlanan araştırmaya göre her üç kişiden biri de televizyonu yalnız başına izlemeyi tercih ediyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com