“Kadınlar toplumsal yaşamdan koparıldı”

“Kadınlar toplumsal yaşamdan koparıldı”
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, "Kadınlar son 10-11 yılda sosyal yaşamdan, bürokrasiden, yargıdan, demokratik kitle örgütlerinden, sendikalardan ve toplumsal yaşamdan koparıldılar ve geri plana itildiler" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Keşan ilçesinde partisinin düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, kadınların temsil edilmesini sağlamak için siyasete atıldığını söyledi.
 
Kadınların toplumun her alanında yer aldığını belirten Tarhan, "Kadınlar ve erkekler dünyayı yarı yarıya paylaşıyor. Onlar bu ülkeyi yönetmeyi ve söz söylemeyi her şeyden çok hak ediyorlar. Genç kadınların siyasette çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kadınların ezilmediği ve dışlanmadığı bu ülkede bir politika oluşturulmalı. Kadınlar son 10-11 yılda sosyal yaşamdan, bürokrasiden, yargıdan, demokratik kitle örgütlerinden, sendikalardan ve toplumsal yaşamdan koparıldılar ve geri plana itildiler" diye konuştu.
 
Mustafa Kemal Atatürk'ün bıraktığı cumhuriyet değerlerine sahip çıktıklarını kaydeden Tarhan, daha özgür, daha bağımsız bir politika için kadınların siyasette daha çok yer alması gerektiğini söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com