Kadınlara 135 Milyon TL Ödenek!

Kadınlara 135 Milyon TL Ödenek!
Güler Sabancı, erkeklerin risk alma ve ölesiye rekabet özelliklerinin felakete yol açabildiğini söyledi.

TÜSİAD'ın 'Çalışma Hayatında Kadın' konulu toplantısına katılan sabancı Holding Yönetim Kuruu Başkanı Güler Sabancı, başarıyı isteyen erkeklere, "Fırsat verin kadınlara, kapıları açın. Kadınlar başarılı değillerse erkekler de başarılı olamaz" diye seslendi.

Sabancı kadınların doğal özelliklerinin iş hayatında avantajlara yol açabileceğini ise şu çarpıcı mesajla verdi:

"En son yaşadığımız kriz göstermiştir ki erkeklerin risk alma veya ölesiye rekabet özellikleri felakete yol açabilir. Oysa kadınlar çabuk karar vermez, insanı anlar, empati yapar. Daha az agresif, daha çok işbirlikçidirler. Daha az rekabetçidir, ortaklığa önem verirler. Bunlar da krizi önlemede yardımcıdır." Türkiye'de kadının iş hayatındaki yerini artırma konusunda hep beraber çözüm yolları aranması gerektiğini savunan Sabancı, "Yapılması gereken daha çok işimiz var. Genel seçimleri fırsata çevirebilirsek, parlamentoda daha çok kadın yer alırsa, ülkemiz, daha demokratik ve daha zengin bir ülke olma yolunda ivme kazanacaktır'' diye konuştu.

KADINLARA 135 MİLYON TL ÖDENEK

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, yasalarımızdaki eşitlikçi düzenlemelere rağmen çalışma hayatında kadınların istendiği oranda yer almadığını söyledi. Kavaf "Avrupa'da kadınların istihdamının oranı yüzde 58 iken bu oran Türkiye'de yüzde 24.2 seviyesinde" dedi. 2007-2013 yılları Kalkınma Programı'nda kadının istihdamdaki payının yüzde 29.6'ya çıkarılmasının öngörüldüğünü anlatan Kavaf, 2010 yılında kendilerine sunulan kadın konulu bin 40 projeye 135 milyon TL ödenek ayırdıklarını açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com