Kadınlara özel plaja halktan tepki!

Kadınlara özel plaja halktan tepki!
Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'nde, İzmit Körfezi kenarında yazlık evlerin bulunduğu sahil şeridine, Büyükşehir Belediyesi'nin paravanlarla kapatılmış kadınlara özel plaj yapmak istemesine, çevrede oturanlar sahili kapattığı için karşı çıktı. Çalışmaların

Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'nde, İzmit Körfezi kenarında yazlık evlerin bulunduğu sahil şeridine, Büyükşehir Belediyesi'nin paravanlarla kapatılmış kadınlara özel plaj yapmak istemesine, çevrede oturanlar sahili kapattığı için karşı çıktı. Çalışmaların durması için açılan imza kampanyasına 100 kişi katılırken, "Buradaki sahil şeridinde tesettürlüler de uygun kıyafetler giyip denize girebiliyor. Sahili kapatan böle bir yapı istemiyoruz" dediler.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, yıllarca sanayi ve evsel atıkların boşaltılması nedeniyle aşırı kirlenen İzmit Körfezi'nin alınan önlemlerle temizlendiğini belirterek, artık denize girilebileceğini ilan etmişti. Geçen ay da, Karamürsel İlçesi sahilinde deniz suyunun tüm kriterlere uyduğu belirtilerek buradaki plaja mavi bayrak çekilmişti.

Karamürsel ve Ereğli semtinin doğu sahilinde iki ayrı plaj bulunmasına rağmen, isteyen Ereğli'nin doğu bölgesindeki yazlık evlerinin önlerinde de denize girebiliyordu. Ancak Büyükşehir Belediyesi, Ereğli semtinde vatandaşların yazlık evlerinin tam önüne yüksek bir tahte perde çektikten sonra, kenarlarını da denize doğru yaklaşık 50'şer metre mendirek gibi kayalarla doldurmaya başladı.

Burada tesettürlülerin denize girebileceği çevresi kapalı kadınlara özel bir plaj yapılacağını öğrenen yazlık sahipleri, bugün toplanarak çalışmaları durdurttu. Burada yazlıkların yanı sıra yaz kış oturulan evleri de olan Karamürselliler, açılan imza kampanyasına katıldı. İmza kampanyasına katılanlar arasında tesettürlülerin de olduğu görüldü.

Bazı vatandaşlar ise doğal dokunun mendirekle tahrip edildiğini, bölgedeki en güzel sahil yürüyüş bandının denizden mahrum bırakıldığını da belirterek, "Bu yapı ayrıca denizden esen rüzgarı keserek, doğal havalandırmaya mani olacak. Bu görüntü çirkinliği çağa yakışmayan bir utanç duvarıdır. Halkımızın ailece denizden, güneşten, buranın havasından, doğallığından faydalanmasından mahrum edilmesidir. Hangi vatandaş kendi evinin önüne, o güzelim sahil dokusuna böyle bir paravan konmasını ister?" diyerek topladıkları imzaları belediye yetkililerine ileteceklerini, gerekirse yargıya başvuracaklarını bildirdiler.

Büyükşehir belediyesi yetkilileri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com