"Kadınlarımıza sunulan imkânların arttırılması gerekiyor"

"Kadınlarımıza sunulan imkânların arttırılması gerekiyor"
Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği (KÜGİAD) Başkanı A.Volkan Turgut, 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Kadınlarımıza sunulan imkânların arttırılmasının, toplumsal olarak adalet, çağdaşlık, ilerleme ve ka

Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği (KÜGİAD) Başkanı A.Volkan Turgut, 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Kadınlarımıza sunulan imkânların arttırılmasının, toplumsal olarak adalet, çağdaşlık, ilerleme ve kalkınma mücadelesinde önemli bir görev olduğunu düşünüyorum” dedi.
KÜGİAD Başkanı Turgut; huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olan, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğin şekillendirilmesinde önemli rol oynadıklarını söyledi.
Turgut; “Bu nedenle kadınlarımıza sunulan imkânların arttırılmasının, toplumsal olarak adalet, çağdaşlık, ilerleme ve kalkınma mücadelesinde önemli bir görev olduğunu düşünüyorum. Hiçbir toplum kadını ihmal ederek veya görmezden gelerek ilerleme kaydedemez. Kadınlarımızın girişimcilik ve yöneticilik pozisyonlarından sayılarının ve etkinliklerinin artması gerekmektedir. Kadınlarımızı sadece devletin değil, iş dünyasının da desteklemesi ve bu yönde projeler geliştirmesi gerekir. Türk ekonomisinde kadınlarımızın yerlerinin güçlenmesi; sadece ekonomimizi güçlenmesini değil, sosyal anlamda güçlenen kadınların sağlıklıbir toplumsal yapı oluşturmasına da katkı sağlayacaktır. Kadınların iş dünyasında önemi kesinlikle yadsınamaz. Bugün ülkemizde kadınlarımızın işgücüne katılımlarını kolaylaştıracak ve teşvik edecek politikaların belirlenmesi, kadın istihdamının bilinçli bir şekilde artırılması, kadınların meslek edinme girişimlerinin desteklenmesi, iş kurmak isteyen kadınlara devlet ya da bankalar aracılığıyla düşük faizli kredilerin temin edilmesi, tüm bankalar için gerekli mali ve teknik mekanizmaların çalıştırılması gerekmektedir. Bu vesile ile tüm kadınların gününü kutluyor, sağlık mutluluk ve esenlikler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com