Kadınların ayakkabı tutkusu

Kadınların ayakkabı tutkusu
İngiltere'de yapılan bir araştırmada kadınların ortalama 19 çift ayakkabıya sahip olduğu belirtildi. Ancak aynı araştırmaya göre kadınlar bunların sadece 7 çiftini giyiyor.

İngiltere'de kadınların ayakkabı bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Ancak ayakkabı için büyük paralar harcayan İngiliz kadınlar bunların hepsini giymiyor. Ayakkabıların üçte biri kutusundan çıkmıyor. Gardrobun bir köşesinde duruyor.

Diamond sigorta şirketi tarafından yapılan bir araştırmada İngiliz kadınların ortalama 19 çift ayakkabıya sahip olduğu ancak bunların sadece 7 çiftini giydiği ortaya çıktı. Ortalaması 19 çift ayakkabıya sahip ama 20'de biri 50 çiftten fazla ayakkabısının olduğunu kabul etti. Yüzde 7'si her yıl en az 10 çift ayakkabı aldığını söyledi.

Diamond sözcüsü Natalie Grimshare, "Bizim çalışmamıza göre ortalama bir kadın partnerinden iki kat daha fazla ayakkabıya sahip. Bazı kadınlar için ayakkabıya harcanan para bir bahane" dedi.

İngiltere'de kadınlar toplamda ayakkabı için harcadığı miktar 3.5 milyar sterlin (9.5 milyar TL). Kadınların yüzde 68'i ayakkabıya yılda 300 sterlin ayırdığını söyledi. Ayakkabı satışındaki bu patlamanın manken gibi yürümek ve tarz sahibi olma isteğinin yattığı belirtildi.

Yüksek topuklu ayakkabı kadınlar arasında popüler. Üçte biri ise rahat olmamasına rağmen sivri uçlu yüksek topuklu ayakkabı giydiğini kabul etti.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com