Kadınların Resim Sergisi Büyük İlgi Gördü

Kadınların Resim Sergisi Büyük İlgi Gördü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Selçuk Belediyesi ile Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi (SEGEM) işbirliğinde hazırlanan etkinlikler birbirinden güzel resimlerin yer aldığı sergi ile başladı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Selçuk Belediyesi ile Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi (SEGEM) işbirliğinde hazırlanan etkinlikler birbirinden güzel resimlerin yer aldığı sergi ile başladı. SEGEM'e devam eden kadınların itina ile hazırladıkları el emeği göz nuru, kadına şiddeti konu alan karakalem resim sergisi, Selçuklu kadınlar tarafından Selçuk Efes Kent Belleği'nde açıldı.
Bu yıl farklı etkinliklerle bir hafta kutlanacak olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Selçuk’ta festival havasında gerçekleşecek. Kutlamalar kapsamında ilçenin tüm işlek caddelerine asılan Cumhuriyet dönemindeki ilk emekçi kadınlarının resimleri ilçe halkı tarafından büyük taktir toplarken, yine ilçenin her köşesine asılan ve anlamlı sözlerin yer aldığı pankartlar da oldukça beğeni topladı.
6 günlük etkinlikler çerçevesinde ilk olarak SEGM kadınlarının el emeği ürünlerinin yer aldığı ve kadına yönelik şiddeti konu alan karakalem resim sergisinin açılışı gerçekleşti. Selçuk Efes Kent Belleğinde törenle açılan sergiye Selçuklu kadınlar yoğun ilgi gösterdi. SEGEM Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, kadınlar gününü bu yıl daha farklı etkinliklerle kutlamak istediklerini, bu nedenle bir hafta süresince dolu dolu etkinliklerle kutlamayı planladıklarını belirtti.. Selçuk Belediyesi işbirliği ile hazırlanan bu etkinliklerde Selçuklu kadınların büyük desteğini aldıklarını ifade eden Sengel, SEGEM’in kuruluş amacından bahsederek, burada kadınların kendi ürettikleri ürünleri satarak bütçesine katkı sağladığını, ayrıca kadınlara yönelik çeşitli eğitimler verildiğini, bu eğitimler sonunda kursiyerlere sertifika verilerek istihdam olanağı yaratıldığını kaydetti.
Kadınlar Günü çerçevesinde açılan bu serginin amacını anlatan Sengel, “Burada asıl amaç; 1957 yılında yaşanmış olan o katliamı bir nebze de olsa anmak. Bu anlamda Selçuklu kadınlarımızın el becerilerini sergileyerek tüm halkımızla paylaşmayı düşündük. Ben bir kez daha tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz” dedi.
Selçuk Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları ekibinin sunduğu gösterinin ardından sergi, katılan tüm kadınlar tarafından alkışlarla açıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com