Kadir İnanır Dünyaya Açılıyor

Kadir İnanır Dünyaya Açılıyor
Türk sinemasının usta oyuncusu Kadir İnanır, Türk-Amerikan ortak yapımı olan, çekimlerinin önemli bölümü İstanbul'da yapılacak filmde oynamaya hazırlanıyor.

ABD'de 2008 yılında çektiği “Inferno” filmiyle büyük övgü alan senarist ve yönetmen Matthew David Wilder ile yapımcı Marc Earl Burman, filmin yapım koordinatörü Ebru Doğdu'nun davetlisi olarak geldikleri İzmir'de Kadir İnanır'ı dizi film setinde ziyaret etti.

Los Angeles, İstanbul ve henüz belirlenmeyen üçüncü bir şehirde geçecek filmin çekimlerinin 2011 yılının son çeyreğinde tamamlanması, ABD ve dünyada tanıtım ile pazarlama çalışmalarının ardından 2012'de vizyona girmesi planlanıyor.

Yönetmen Wilder'ın kaleme aldığı öyküde, farklı ülkelerde yaşayan dünyanın en iyi üç kiralık katilinin birbirlerini öldürmek üzere görevlendirilmesiyle başlayan, gerilimi ve aksiyonu yüksek olaylar zinciri anlatılıyor.

Ekibin İnanır ile bir araya geldiği yemekte soruları yanıtlayan yapımcı Burman, İnanır ile ilk kez Antalya Film Festivali'nde tanıştığını, İnanır'a gösterilen ilgiden çok etkilendiğini, daha sonra rol aldığı filmlerden birkaçını izlediğini belirterek, “Kendisine gösterilen ilgi, saygı inanılmazdı. Başrolde olmasını çok arzu ediyoruz” dedi.

Türk ekonomisinin dikkat çekici şekilde büyüdüğünü, Türkiye'nin doğu ile batı arasındaki rolünün öneminin daha da iyi anlaşıldığını ifade eden Burman, İstanbul'u gezdiklerini ve şehri bir film mekanı olarak kullanmak için sabırsızlandıklarını söyledi.

“Zeki aksiyon” olarak tanımladığı “Triangulation” filminde ikinci oyuncunun Hollywood'un güçlü isimleri arasından seçileceğini, Andy Garcia ya da William Dafoe gibi isimler üzerinde durduklarını anlatan Burman, üçüncü oyuncunun ise netlik kazanmadığını bildirdi.

Film için 10 milyon dolar civarında belirlenen bütçenin yanı sıra önemli ve yoğun bir tanıtım dönemi geçirmeyi hedeflediklerini söyleyen senarist-yönetmen Wilder ise ilk kez geldiği Türkiye'nin kendisini çok etkilediğini belirtti.

Wilder, insanların artık sonunu kestirebildikleri, olayların gelişiminde sürprizler olmayan filmler izlemek istemediğini ifade ederek, “Aksiyonu yüksek, sonu başından tahmin edilemeyen, izleyiciyi şaşırtacak zekice hazırlanmış bir film yapıyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com